30 kwietnia w jednym z domów przy ulicy Borowej w Brzeszczach doszło do pożaru domu, w którym przebywały starsze kobiety. Dwóch mieszkańców naszej Gminy ani chwili nie zawahało się, by spróbować uratować życie zagrożonych domowniczek.

W miniony czwartek w Urzędzie Gminy odbyła się uroczystość, podczas której lokalni bohaterowie z rąk Burmistrza Brzeszcz oraz Komendanta Powiatowego PSP odebrali podziękowania oraz skromne wyróżnienia.

Niestety jeden z panów ze względów zdrowotnych nie pojawił się w urzędzie.

“Nie zawahał się Pan narazić własnego zdrowia, by ratować życie innych ludzi. Swoim zachowaniem dał Pan najlepszy przykład, jak postąpić w obliczu zagrożenia. Właściwa ocena sytuacji oraz natychmiast podjęte działanie są godne podziwu i zasługują na wyróżnienie. Taka postawa przywraca wiarę w ludzi i jest wzorem do naśladowania dla każdego z nas” – powiedział Burmistrz, składając zasłużone gratulacje.

Ogromne podziękowania należą się również strażakom z OSP Bór za rzeczową i finansową pomoc, a także za koordynacje prac remontowych nienadającego się do użytku, spalonego domu.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

6 KOMENTARZE

  1. Napewno to zrobili bo wiedzieli że za takie akcje zawsze jest się potem wyróżniany i można też coś dostać od władz. Zadna postawa obywatelska lecz zwyczajna chęć lansu i zysku odrobiny slawy. Ja tam nie wierze w żadnych ” bohaterów “.

    2
    23

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.