Policjanci z oświęcimskiego Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli drogowej ujawnili, że jeden z instruktorów nauki jazdy z powiatu chrzanowskiego, prowadził zajęcia praktyczne w stanie po użyciu alkoholu.

“Do zdarzenia doszło rankiem, 11 listopada, w Oświęcimiu. Policjanci, pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ulicy Zatorskiej (DK44), tuż przed godziną 9 zatrzymali do kontroli drogowej samochód nauki jazdy marki Hyundai. Za kierownicą pojazdu siedziała kursantka. Nastolatka została poddana badaniu stanu trzeźwości, które nie wykazało alkoholu. Następnie badaniu stanu trzeźwości został poddany 60-letni instruktor nauki jazdy. Jego badanie wykazało 0,46 promila alkoholu” – podaje asp. sztab. Małgorzata Jurecka.

Policjanci informując mężczyznę o popełnionym wykroczeniu, przerwali praktyczny kurs nauki jazdy. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali instruktorowi prawo jazdy.

“Zgodnie z prawem, w przypadku prowadzonej lekcji nauki jazdy, to właśnie instruktor traktowany jest jak kierowca, ponieważ kursant nie ma uprawnień do kierowania. Instruktor bierze odpowiedzialność za kursanta. Dlatego to 60-latek będzie odpowiadał za wykroczenie, którym jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu” – wyjaniła policjantka.

Policjanci sporządzili dokumentację celem dalszych czynności wyjaśniających pod kątem możliwości popełnienia wykroczenia za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet kara aresztu o czym zdecyduje Sąd.

(źr. PolicjaOświęcim, fot. panoramafirm.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.