Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Brzeszczach  wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców, którzy zlekceważyli obowiązujące prawo. Jeden wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, natomiast drugi kierowca nigdy uprawnień nie posiadał.

W nocy z wtorku na środę policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Brzeszcz. Tuż po godzinie 23, na ulicy Ofiar Oświęcimia do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Fiat, za którego kierownicą siedział 41-letni mieszkaniec Brzeszcz. Podczas czynności okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z tym został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dwie godziny później na tej samej ulicy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód matki Toyota. Jak się okazało, kierujący nim 29-letni mieszkaniec Oświęcimia nie posiadał uprawnień do kierowania. W związku z popełnionym wykroczeniem drogowym, materiały sprawy wraz z wnioskiem o ukaranie sprawcy zostaną skierowane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo kara grzywny.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj