29 października w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się jubileuszowy koncert z okazji 10-lecia zespołu Besides.  Podczas koncertu, w którym gościnnie udział weźmie kwartet smyczkowy zaprezentowane zostaną utwory z ostatniej płyty “Bystanders” oraz z wcześniejszych wydawnictw.

“Besides powstał w 2011 roku. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, grający niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – “Must Be The Music”, zdobywając główną nagrodę w ósmej edycji programu” – opisuje OCK Oświęcim.

Zespół zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Francja, Hiszpania, Benelux, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, kraje bałtyckie).

Skład – jak dotąd – wydał trzy płyty: “We were so wrong”, “Everything is” oraz “Bystanders”.

W 2020 roku miała miejsce premiera “Bystanders” – koncept-albumu, na którym znalazło się osiem utworów instrumentalnych, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej.

Szczegóły oraz bilety. 

(źr. ock.org.pl)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj