Pozytywne nastawienie, sporo chęci do pracy, szybka zbiórka funduszy i kilkanaście wolnych popołudni – to wszystko złożyło się na zorganizowaną  przez kibiców Górnika Brzeszcze akcję, podczas której wyremontowali i odświeżyli trybuny stadionu swojej drużyny.

By udowodnić jak wielka jest miłość i troska  kibiców wobec swojego klubu, sympatycy brzeszczańskiej drużyny w weekendy i popołudnia spotykali się, by wspólnie odnowić część obiektu.

„Pomysł pojawił się właściwie już na jesień, gdy uzmysłowiliśmy sobie, w jakim stanie jest nasz obiekt. Początkiem kwietnia wrzuciłem kilka zdjęć poglądowych na nasze forum i ku mojemu zdziwieniu oddzew był niesamowity. Od tego wszystko się zaczęło…” – wspomina Tomasz Kwaczała, główny inicjator akcji.

Przemek Bednarz, który także walnie przyczynił się do organizacji robót na stadionie przyznaje, że miłym zaskoczeniem była ilość rąk do pracy i ogromne zaangażowanie chętnych.

„W pracach uczestniczyli kibice, sympatycy, członkowie klubu oraz zarząd, który udostępnił nam pomieszczenia i zaaprobował to, czego chcieliśmy się podjąć. Sami do końca nie wiedzieliśmy na ile osób możemy liczyć przy pracach, jednak ilość chętnych bardzo pozytywnie nas zaskoczyła i w tym miejscu chcemy im jeszcze raz serdecznie podziękować!”

Jak zaznaczają pomysłodawcy, zebranie funduszy na remont także nie było trudne, bowiem wyliczoną kwotę udało się zebrać w zaledwie kilka dni.

„Zorganizowaliśmy zrzutkę po symboliczne 20 złotych, jednak dość szybko okazało się, że ludzie przekazywali znacznie większe kwoty. Dzięki temu uzyskaliśmy prawie trzy tysiące złotych, od około osiemdziesięciu darczyńców. Poza tym dostaliśmy wsparcie od lokalnych firm AdexBud i Pizzeria Mateo oraz od Pani Sylwii Gembali, która dostarczyła nam przepyszne ciasto.  Także i za te gesty chcemy gorąco podziękować!„ – podkreśla Tomasz.

Co udało się wyremontować?

„Oczyszczenie elewacji z odpadających farb, pomalowanie całej trybuny wraz z wykonaniem napisu KS Górnik Brzeszcze, pomalowanie ścian bocznych trybuny oraz odnowienie napisu przed bramą stadionu z nazwą klubu, wyczyszczenie krzesełek, pomalowanie wszystkich barierek, a także zamontowanie brakujących krzesełek, czy prace przy ścianach bocznych” – wylicza Przemek.

Zakres wykonanych prac robi wrażenie… Jak jednak zapewniają inicjatorzy akcji, to dopiero początek, a w planach już mają kolejne przedsięwzięcia, poprawiające wygląd ukochanego stadionu.

„Zaplanowane mamy jeszcze wykonanie napisów na ścianach bocznych, wykonanie graffiti pod trybuną oraz napisu przy wyjściu z szatni na murawę. To na teraz. W naszych głowach jest już jednak kilka kolejnych projektów. Przede wszystkim chcielibyśmy wyremontować szatnie, ale tutaj koszty są zdecydowanie wyższe. Działamy z dobrowolnych zrzutek, zatem mocno liczymy na pomoc sponsorów i fachowców, którzy nieodpłatnie byliby w stanie wykonać pewne prace i inwestycje. Nie zatrzymujemy się, obiekt jest bardzo duży i można w nim stworzyć wiele ciekawych rzeczy” – podkreśla Tomasz.

„Hasło ‘Wspieraj swój lokalny klub’ nabrało nowego brzmienia” – kończy Przemek.

(fot.facebook.com/gornikbrzeszcze)

28 KOMENTARZE

 1. Wygrywać trzeba w sportowej rywalizacji a nie przez zastraszanie rywala . Napaść na busa przeciszowian w drodze na mecz do Brzeszcz to sprawa kryminalna .

  6
  8
 2. A przede wszystkim bylo to zrobione bo ch.. nas strzelal jak przychodzilismy na mecz i siedzielismy przy tym brudnopisie. Mysle ze ten artykul nie jest dobrym pomyslem. Teraz ci ktorzy mogliby to zniszczyc dowiedzieli sie o tym….

  6
  1
 3. Pomysl to byl juz ze 2 lata temu. Zalatwione bylo wszystko wlacznie z farba na trybune. I nie przesaszajcie z UM jak nie wiecie. Jak szot chcial 20 kola dac to bylo zle bo kto to zrobi…. Jak wzial firme zeby zrobili szatnie to nagle dalo sie samemu inne pomieszczenia ogarnac… Wiesz ze dzwony bija ale nie wiesz w ktorym kosciele…

  5
  5
  • Przede wszystkim nie Szot tylko Pan Burmistrz Szot. A poza tym niech Pan nie sieje fermentu jak pan nie zna szczegółów OK?. Miłego dnia życzę i przestańcie już … dajcie tym ludziom z Górnika spokojnie robić swoje.

   5
   5
 4. A UM to olewa i się cieszy że znależli się “wolontariusze” gdyż poprawili WIZERUNEK MIASTA I włodarzy he he>>to jest wstyd dla Miasta które stać na utrzymywanie wizerunku a zapewne obiekt sportowy takowym jest.

  8
  7
 5. Czy stadion jest na noc zamykany? Może warto o to zadbać aby nie przyplątały się tam jakieś fleje i inne chuligany, które zniszczą wszystko na nowo.

  14
  1
  • Oczywiście, że nie jest. Niech się młodzi wiślacy opamiętają, bo to głównie oni oszpecili nasz stadion. Czyż nie?

   14
   2
 6. Super inicjatywa. Brawo kibice. Szkoda, że UG trochę po macoszemu traktuje Górnika. Ale trzeba być dobrej myśli. Jest sponsor. Oby zrobić awans teraz

  9
  3
  • “(…)UG trochę po macoszemu traktuje Górnika.”? Żartujesz chyba, na czym polega ta macochowatość?.
   Szacun dla biorących udział w akcji.

   4
   4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.