Jak informuje Wojskowa Komenda Uzupełnień w Oświęcimiu, od 2 września br. nabór kandydatów do czynnej służby wojskowej jest realizowany według uproszczonych procedur.

Nabór kandydatów, oprócz tradycyjnego składania wniosków do 86 wojskowych komend uzupełnień dyslokowanych na terenie całego kraju (w Małopolsce: Kraków, Nowy Sącz, Nowy Targ, Oświęcim, Tarnów) oraz poprzez ePUAP, będzie możliwy poprzez Portal Rekrutacyjny.

Krótszy proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności – to tylko niektóre ze zmian, które sa już dostępne dla wszystkich tych, którzy swoją przyszłość planują związać z Wojskiem Polskim.

Kandydat do służby wojskowej, który nigdy nie był w wojsku, maksymalnie w 14 dni od złożenia wniosku elektronicznego na portalu zostanzolnierzem.pl otrzyma informację, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji (WCR) ma się stawić, aby dopełnić formalności, przejść wymagane badania i otrzymać kartę powołania do wybranej czynnej służby wojskowej.

WCR – to miejsce, w którym kandydat do wojska (do korpusu szeregowych zawodowych lub terytorialnej służby wojskowej) odbędzie rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz będzie zbadany przez komisję lekarską.

Reformie poddano również szkolenie podstawowe, tzw. służbę przygotowawczą. Obecnie będzie trwała 28 dnićwiczeń praktycznych, poprzedzonych 3-tygodniowymi zajęciami w formie e-learningu. Pozytywne zaliczenie szkolenia podstawowego zakończy się złożeniem przysięgi wojskowej i uzyskaniem tytułu żołnierz rezerwy, który pozwala aplikować do zawodowej służby wojskowej.

 

Terminy ćwiczeń:

14 września – 10 października 2020

28 września – 24 października 2020

12 października – 7 listopada 2020

26 października – 21 listopada 2020

9 listopada – 5 grudnia 2020

23 listopada – 19 grudnia 2020.

(źr. powiat.oswiecim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj