Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zlikwidowali  samoobsługowy salon gier hazardowych, następnie zabezpieczyli i przekazali celnikom krakowskiego Urzędu Celno- Skarbowego trzy automaty oraz wpłatomat. Wartość sprzętu oszacowana została na 18 tysięcy złotych.

“W trakcie prowadzonych czynności, mających na celu zwalczanie przestępczości hazardowej policjanci ustalili, że na terenie Jawiszowic działa punkt, w którym funkcjonują tzw. hot spoty. Z pozoru lokal był zamknięty, a możliwość wejścia do niego mieli jedynie stali bywalcy. Policjanci chcąc przerwać nielegalny proceder przystąpili do działania, w wyniku którego potwierdzili, wcześniejsze ustalenia” – czytamy w policyjnym komunikacie.

W lokalu funkcjonowały trzy hot-spoty oraz wpłatomat, za pomocą którego klienci wpłacali gotówkę, aby móc skorzystać z hot spotów.

“Na jednej z maszyn grał 30-letni obywatel Rosji, natomiast na drugiej 27-letni obywatel Ukrainy. Gdy tylko mundurowi podjęli działania, zasilanie do lokalu zostało odcięte i automaty przestały działać. Nie przeszkodziło to jednak funkcjonariuszom w zabezpieczeniu hot spotów, które następnie zostały przekazane celnikom krakowskiego Urzędu Celno-Skarbowego” – relacjonują funkcjonariusze.

Właścicielowi tego nielegalnego procederu, jak również właścicielowi, który wynajął lokal grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

(źr., fot. Policja Oświęcim)

4 KOMENTARZE

  1. Jeszcze pod kopalnią do zlikwidowania punkt i na przeciw społem po 2 strony ulicy 3 budka jak lodziarnia niby to pasmanteria a 3 maszyny stoją

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.