Dziś w nocy strażacy z OSP Brzeszcze, OSP Jawiszowice oraz OSP Bór – prowadzili intensywne działania ratownicze na ul.Polnej w Brzeszczach, gdzie po raz kolejny w tym roku woda wdzierała się na posesje kilku domów.

Informacja do Dyżurnego Operacyjnego SK KP PSP w Oświęcimiu, wpłynęło po godzinie 2 w nocy.

Na miejsce zadysponowano miejscowy zastęp, który po rozpoznaniu poprosił o zadysponowanie dodatkowych sił i środków z jednostek ochrony przeciwpożarowej gminy Brzeszcze.

Działania strażaków polegały min. na wypompowaniu wody z zalanych posesji oraz układaniu worków z piaskiem.

Po przejściu silnego układu burzowego, strażacy zakończyli swoje działania nad ranem.

Tekst: www.oswiecim112.pl

5 KOMENTARZE

 1. Witam. Większość mieszkańców Brzeszcz ma głęboko w d…. że zalewa innych mieszkańców miasta. Kopalnia to dla nich świętość. ZZ kopalni i Beata nie pozwolą ruszyć kopalni bo to władza i kasa . ZIOM Z BRZESZCZ

  10
  • Przez wiele lat istnial tam naturalny zbiornik wodny zasypany przez kopalnie kilkoma metrami skaly plonej oraz warstwa ziemi.Efektem tej inwestycji bylo powstanie pastwiska gdzie pasla sie krowa /sztuk jeden/ oraz regularne zalewanie kilku posesji w tym rejonie .Moze czas na wykopanie tego zbiornika w ramach programu malej retencji?

   8
   1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.