Policjanci powiatu oświęcimskiego zatrzymali siedmiu poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Ósmy, który był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania wpadł w ręce funkcjonariuszy słoweńskiej Straży Granicznej.

Policjanci zajmujący się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, każdego dnia wykonują wiele czynności zmierzających do zatrzymania przestępców, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary pozbawienia wolności.

  • 2 września do jednego z aresztów śledczych trafił 43-letni mieszkaniec Jawiszowic, poszukiwany od czterech lat przez bielski Sąd za liczne oszustwa. Poszukiwania mężczyzny prowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ukrywa się za granicą. Na tej podstawie, wobec 43-latka wystawiono europejski nakaz aresztowania.

“Powyższe działanie przyniosło zamierzony efekt, gdyż pod koniec sierpnia br. poszukiwany został zatrzymany na granicy słoweńsko – chorwackiej, skąd drogą lotniczą został przekonwojowany do Polski i osadzony w jednym z aresztów śledczych” – podaje oświęcimska Komenda.

  • 6 września na terenie jednej z posesji w gminie Przeciszów policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Przeciszowa, poszukiwanego od kilku tygodni przez oświęcimski Sąd, celem odbycia 15 dni zastępczej kary aresztu za wykroczenie, dotyczące bezpodstawnej interwencji.
  • 7 września o godzinie 17.00 w Brzeszczach na ulicy Ofiar Oświęcimia policjanci wypatrzyli idącego chodnikiem poszukiwanego 46-latka bez stałego miejsca pobytu. Mężczyzna był poszukiwany przez oświęcimski Sąd, do odbycia kary roku pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji.
  • 12 września tuż przed południem policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach interweniowali w jednym z bloków na Osiedlu Paderewskiego w Jawiszowicach. Interwencja dotyczyła awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. W trakcie legitymowania uczestników kłótni policjanci ujawnili, że jeden z nich – 33-latek – jest osobą poszukiwaną przez oświęcimski Sąd do odbycia kary 9 miesięcy pozbawienia wolności, za przestępstwo znęcania.
  • Dzień później policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali kolejnego poszukiwanego. Tym razem patrolując rejon Brzeszcz przed jednym z barów piwnych wypatrzyli 43-letniego mieszkańca Brzeszcz poszukiwanego przez oświęcimski Sąd.

“Mężczyzna został zatrzymany, a następnie trafił do jednego z zakładów karych, w którym spędzi pół roku za przestępstwo niealimentacji” – wyjaśniają policjanci.

  • 15 września w Brzeszczach w jednym z mieszkań przy ulicy Słowackiego policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Jawiszowic. Mężczyzna był poszukiwany od roku przez oświęcimski Sąd do odbycia kary pół roku pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji.
  • 17 września tuż po godzinie 13.00 na oświęcimskiej Starówce policjanci zatrzymali 67-letnią mieszkankę Będzina poszukiwaną od kilku miesięcy przez oświęcimski Sąd celem odbycia kary pół roku pozbawienia wolności za liczne kradzieże sklepowe.
  • 21 września wieczorem, w Kętach na ulicy Sobieskiego policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego poszukiwanego przez oświęcimski Sąd celem odbycia miesiąca kary pozbawienia wolności za groźby karalne.

Przypominamy, że aktualny wykaz osób poszukiwanych z terenu powiatu oświęcimskiego znajduje się na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w zakładce „Poszukiwani”.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.