Tegoroczna pogoda, najpierw ulewne deszcze, a następnie wysokie temperatury, stworzyły idealne warunki dla rozwoju komarów, które w ostatnim czasie skutecznie uprzykrzają czas spędzany na świeżym powietrzu. Aby wesprzeć prowadzoną w naszej Gminie od kwietnia akcję monitoringu i zwalczania larw komarów w najbliższym czasie dodatkowo zostanie przeprowadzona akcja zwalczania dorosłego komara – zabieg tzw. „zadymiania”.

Zabieg zostanie przeprowadzony w najbliższych dniach w rejonach większych skupisk roślinności na terenach gminnych, które mogą stanowić schronienie dla tych uciążliwych owadów. Ze względu na bezpieczeństwo pszczół oprysk zostanie przeprowadzony w godzinach wieczornych.
Jednocześnie zwracamy się z prośbą do mieszkańców o pomoc w walce z komarami, poprzez przestrzeganie poniższych zasad na swojej działce:
  • systematyczne wykaszanie działki, ponieważ wysoka trawa stanowi idealne schronienie dla komarów,
  • usuwanie pojemników, w których może gromadzić się woda deszczowa, ewentualnie ich zakrycie. Woda stojąca jest miejscem rozwoju larwy komarów.
  • systematyczne czyszczenie basenów, a gdy nie będą już potrzebne opróżnienie ich i zabezpieczenie przed zbieraniem się wody,
  • czyszczenie rynien z liści i gruzu, aby woda mogła swobodnie spływać

(Źródło: UG Brzeszcze/ brzeszcze.pl)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.