Po niespełna roku od wbicia pierwszej łopaty, 27 września na terenie Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu uroczyście otwarto nowy budynek Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii spółki GVM Carint.

Ośrodek spółki Carint, który od kilkunastu lat funkcjonuje na terenie Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, wzbogacił się o dodatkową przestrzeń.

Pacjenci zyskają dostęp do nowej infrastruktury, która wzmocni specjalistyczną opiekę kardiologiczną w regionie oraz poprawi bezpieczeństwo i kompleksowość leczenia. Wartością nowego obiektu jest sala hybrydowa do zabiegów planowych.

Centrum zapewnia pacjentom powiatów oświęcimskiego i wadowickiego dostęp do diagnostyki i zabiegowych procedur kardiologicznych. Szpitalne świadczenia medyczne są dostępne dla pacjentów bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W nowym budynku o powierzchni 1144 m kw., połączonym ze „starą częścią” oddziału, która w dalszym ciągu będzie wykorzystywana (około 500 m kw.) na parterze znajdują się: podjazd dla karetek – wielu pacjentów w stanach zagrożenia życia, w stanach nagłych trafia do naszego centrum bezpośrednio z karetki – izba przyjęć, poradnia dedykowana dla realizacji programu KOS zawał, miejsce dla nowego zakresu świadczeń – rehabilitacji kardiologicznej, parking i przy okazji inwestycji poszerzyliśmy również bazę parkingową szpitala o 18 dodatkowych ogólnodostępnych miejsc postojowych za pawilonem szpitalnym nr 4.

Na I piętrze znajdują się aż dwie niezależne sale zabiegowe, co nie jest standardem dla oddziałów kardiologii zlokalizowanych w szpitalach powiatowych, w tym jedna w reżimie bloku operacyjnego oraz duży oddział intensywnego nadzoru kardiologicznego, kluczowy dla opieki pozabiegowej i ciężkich przypadków kardiologicznych, całodobowo nadzorowany przez zespół pielęgniarski. Każde łóżko <i “=””>jest monitorowane za pomocą systemu o wysokoczułych parametrach. Stworzona została również przeszklona izolatka z odrębnym węzłem sanitarnym i niezależną wentylacją”.

Druga, niezależna sala zabiegowa zwiększy bezpieczeństwo pacjentów w trakcie zabiegów, szczególnie że realizuje się coraz dłuższe zabiegi elektrofizjologiczne i zapewni poszerzenie struktury zabiegowej, rozwój wysokospecjalistycznego leczenia z zakresu kardiologii inwazyjnej, elektrofizjologii i leczenia wad strukturalnych serca. Poprawa bezpieczeństwa leczonych pacjentów to także dostępność w centrum dwóch angiografów. Nawet w trakcie awarii czy serwisu będzie zapewniona ciągłość realizacji świadczeń dla pacjentów z zawałem serca – mówi dr hab. n.med. Łukasz Rzeszutko, lekarz kardiolog współpracujący z Carintem, zajmujący się leczeniem choroby wieńcowej.

Na II piętrze znajduje się rozbudowany oddział kardiologiczny. Wszystkie sale są klimatyzowane, z węzłami sanitarnymi, większość łóżek jest monitorowanych z punktu pielęgniarskiego, co również stanowi podwyższony standard. Nowy oddział zapewnia wysoki komfort pobytu pacjentów i zwiększenie ich bezpieczeństwa.

6 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobra inwestycja,ratująca życie,Carint jest bardzo potrzebny w naszym rejonie,daje nadzieje na na szybką pomoc, wiem co mówię,kilka lat temu miałem zawał uratowali mnie ,oczywiście z PANEM BOGIEM.Życzę persolenowi Carintu wszystkiego najlepszego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj