Podpisano porozumienie w sprawie „dodatku inflacyjnego- górnicy kończą akcję protestacyjną

Pracownicy spółek Grupy Tauron otrzymają wyrównanie inflacyjne w wysokości 7 tys. zł brutto. Środki zostaną wypłacone w dwóch transzach – to najważniejsze zapisy porozumienia zawartego 14 lipca przez reprezentatywne organizacje związkowe z zarządem Tauron Polska Energia.

„6 tys. zł brutto pracownicy dostaną do końca lipca, pozostały tysiąc zostanie wypłacony przed świętami Bożego Narodzenia. Dodatkowo umówiliśmy się, że w czwartym kwartale powrócimy do rozmów płacowych” – mówi Stanisław Kłysz, szef brzeszczańskiej Solidarności.

Ugoda kończy protest okupacyjny, który był prowadzony przez górników w siedzibie spółki w Katowicach przez ponad dwie doby.

„Ostateczna kwota wyrównania inflacyjnego jest nieco niższa od tej zgłoszonej w naszych postulatach. To jest kompromis. Tyle na dzisiaj było możliwe do wywalczenia”- mówi Stanisław Kłysz.

Protest okupacyjny w katowickiej siedzibie TPE rozpoczął się 12 lipca po posiedzeniu Rady Społecznej Tauron Polska Energia, skupiającej przedstawicieli reprezentatywnych organizacji związkowych działających w Grupie Tauron.

W rozmowach pomiędzy stroną społeczną a zarządem grupy wziął udział Piotr Pyzik, wiceminister aktywów państwych. Związkowcy twierdzili, że negocjacje były twarde. Chodziło im o to, by zrekompensować pracownikom skutki wysokiej inflacji za pomocą  jednorazowego wyrównania za pierwsze półrocze. Drugi warunek to gwarancja rozpoczęcia dalszych rozmów płacowych w sierpniu.

22 KOMENTARZE

 1. Mam pytanie – ile ton węgla sprzedała kopalnia Brzeszcze w roku 2022? Nie liczyć wagonów które wyjechały na hałdę w Jawiszowicach.

  2
  1
 2. Kiedy zwiazki zainteresują się mozliwościami nabywania węgla bezpośrednio z kopalni zamiast przez posredników którzy windują ceny węgla ??????

  14
  1
 3. Ten “chory” slogan. “Jakby zamknięto w kopalnię” Brzeszcze ” to byłoby jak na Woli”. Większość brzeszczan w niego wierzy. Dlatego jeszcze długo nie pojadą S1

  9
  11
  • Na teraz to Wola wyglada lepiej jak Brzeszcze. Przejedzcie sie po osiedlach na Woli i policzcie ilu meneli tam spotkacie. A pozniej zrobcie to samo u nas

 4. Jest czym się chwalić ? Ja na przodku od roku nie mogę zarobić powyżej 4tys A teraz jak dali to jeszcze bardziej upier*** wypłaty
  Zobaczycie, jeszcze to się odbije

  12
  14
 5. Jestem pracownikiem Tauronu, i szkoda ze związki olały firmę SUG, ludzi którzy pracują z nami ramię w ramię. Widać ich inflacja nie dotyczy. Ale może się mylę, obym się mylił.

  17
  5
 6. Brawo górnicy. Jedyna grupa, która umie się postawić pisiorkom. Inne branże powinny wziąć przykład i zawalczyć razem z górnikami

  15
  12
  • Czy ty masz jeszcze coś takiego jak mózg ? Czy pamiętasz jak Kopacz wydała polecenie o wygaszaniu kop.Brzeszcze? Wtedy to Posłowie PIS przyjechali bronić kopani przed zamknięciem ! Przyjechał wtedy Poseł Duda i Pani Szydło i jeszcze Paweł Kukiz ! Gdyby nie Oni wraz z Górnikami to brzeszcze dziś wyglądałyby jak wola po zamknięciu Czeczotu !

   11
   16
   • Pisowska amebo a Co Pisiory zrobiły z Krupińskim Małoszowami Bożymi Darami ? Tego już nie pamiętasz? Czy stwierdzisz zę Tusk je zamknął siłą umysłu zza biurka brukselskiego Jesteście zwykłymi świniami i bydłem które się sprzedał za jakieś ochłapy z dodruku Problem z brakiem węgla jesat tylko i wyłącznie z powodu waszych chorych ambicji i wymysłów guru z żolibozą Bo to Polacy a nie ruscy będą marznąć w domach .

    11
    10
    • Pogromca, pierdolisz jakbyś gotowanego nie jadł. Kto chciał zamknąć Silesię ? O niejakim Gradzie słyszałeś , to twój Idol z PO, a kto chciał zamknąć KWK Brzeszcze jak nie Kopaczowa ? Kto wydał decyzję o likwidacji Czeczota o czyje teraz są złoża pod Jankowicami jakieś dziwne spółki mają do nich prawo nie Polacy.

     10
     7
     • Dlaczego Wy Pisiory jesteście tak upośledzeni? To że ktoś krytykuje pis to musi być z PO ? dla mnie do jesteście takim samym scierwem bo obydwie partie rozkradały ten kraj i doprowadzały do ruiny wymieniasz mi nazwiska i frakcje polityczne likwidatorów , zapomniałeś tępaku dodać żę ci ludzie nie robili sobie kampanii wyborczych przed kopalniami i nie afiszowali się że są obrońcami górnictwa ,takich szczegółów nie potraficie widzieć ? albo nie chcecie , Tym Czasem wczoraj wysadzono szyb skipowy kopalni Śląsk a na Krupińskim za niedlugo zostanie zasypany pierwszy szyb I co Powiesz ze pewnie to Tusk ładował materiały w otwory albo on to wysadził , Jesteście gorsi niż pacjenci opóźnieni w rozwoju bo oni niestety tak się urodzili a wy jeszcze macie prawa wyborcze i możliwość powielania waszych bzdur i teorii spiskowych które TVP wam wbija codziennie do tych zakutych łbów .

      16
      7
   • a gdzie była szydło w 2013r gdy próbowali zamknąć kopalnie, słynna pikieta przed urzędem gminy?wtedy byłoby prawdopodobnie jej to na rękę, w 2015r raczej też nie działała sama od siebie,dlaczego teraz brakuje węgla?dlaczego pis pozwolił swojemu człowiekowi, obecnie europosłowi na zalanie Polski węglem od separatystów z donbasu kosztem naszych kopalń?jakoś to pisiorkom nie przeszkadzało

    3
    2
    • Wlacz myslenie. Woleli sprzedac nasz wegiel, kupic od ruskich a reszta pieniedzy sie podzielic. Balwany wiedzialy od listopada ze pierdolnie cos na Ukrainie ale mimo tego nic nie zorganizowali. Mało tego. Dalej sprzedawali swoj. Zapytaj gdzie sa zwały z silesii. Wszystko na chiny popłynęło. Mam nadzieje ze pis jeszcze troche porzadzi. Tak zeby cale to gowno ktore zrobili wypłynęło i zeby nie mieli na kogo zrzucic wine. Moze wtedy dziady oczy otworza.

     1
     1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj