Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Ośrodek Kultury w Brzeszczach zaprasza miłośników tradycji wielkanocnych i prac plastycznych od udziału w Międzypokoleniowym Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę i Pisankę Wielkanocną.

Celem konkursu na Najpiękniejszą Kartkę i Pisankę Wielkanocną jest popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych ze świętami Wielkiej Nocy.

Prace zgłosić mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Zachęcamy do twórczego zaangażowania!

Każdy uczestnik może zgłosić jedną kartkę wykonaną dowolną techniką oraz jedną pisankę wykonaną na wydmuszce, jajku plastikowym, styropianowym,drewnianym lub z innego trwałego materiału. Technika zdobienia jaja i kartki jest dowolna (zdobienie metodą malowania, haftowania, barwienia, wyklejania itp.)

Prace z kartami zgłoszeniowymi należy dostarczyć do Ośrodka Kultury w Brzeszczach do poniedziałku 22 marca 2021 r.

Przy ocenie pisanek i kartek wielkanocnych komisja zastosuje następujące kryteria: estetykę wykonania, samodzielność wykonania, walory artystyczne.
Prace będą oceniane w następujących kategoriach:
– kategoria I – uczniowie szkół podstawowych kl. I – III,
– kategoria II – uczniowie szkół podstawowych kl. IV- VIII,
– kategoria III – uczniowie szkół średnich,
– kategoria IV – dorośli.

Do każdej pracy należy dołączyć kartę informacyjną, której wzór (oddzielnie dla prac dotyczących kartek i dotyczących pisanek) zamieszczono w załączeniu.

Wystawa pokonkursowa połączona z rozdaniem nagród (nagrody rzeczowe dla 3 pierwszych miejsc z każdej kategorii) odbędzie się w czwartek 25 marca 2021 w Ośrodku Kultury w Brzeszczach (górny hol).

(źr., fot.Brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.