Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy – informuje Nina Mirgos-Kilanowska, rzecznik prasowa ZOSP RP. Konsultacje odbędą się w trybie on-line.

Problematykę zawartą w ww. dokumencie podzielono na pięć bloków tematycznych. Dyskusji nad każdym z bloków poświęcony będzie osobny dzień konsultacji.

Harmonogram konsultacji:

  • Blok nr 1 – „Organizacja systemu ratowniczego” – poniedziałek (10 maja),
  • Blok nr 2 – „Sprawy organizacyjne OSP, mundur, statut” – wtorek, (11 maja),
  • Blok nr 3 – „OSP – finansowanie nadzór, kontrola” – środa, (12 maja),
  • Blok nr 4 – „Działalność społeczna OSP” – czwartek, (13 maja),
  • Blok nr 5 – „Dodatek do emerytur” – piątek, (14 maja).

Początek spotkań – godz. 17.00. W celu wzięcia udziału w spotkaniu należy wypełnić załączony formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/FnFagEGQfTYfU96L6

Uwaga: W spotkaniu będzie mogło brać udział max. 50 zgłoszonych. W przypadku większej liczby zgłoszeń – decydować będzie losowanie.

Można się zgłaszać do dyskusji w kilku blokach tematycznych. Zgłoszenia do dyskusji w poszczególnych blokach należy nadsyłać nie później niż na 24 godziny przed rozpoczęciem spotkania.

Osoby, które wezmą udział w spotkaniach otrzymają link do spotkania na adres mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym.

(źr., fot. powiat.oswiecim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.