Od rana (05.10.22r.) na naszą skrzynkę trafiają wiadomości od zaniepokojonych mieszkańców Gminy Brzeszcze. Mieszkańcy informują, że wstrzymano możliwość rezerwacji węgla w tymczasowym punkcie obsługi przy bramie głównej kopalni.

Z prośbą o potwierdzenie tej informacji, zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Tauron Wydobycie.

„Potwierdzam, że tymczasowo została wstrzymana możliwość rezerwacji węgla bezpośrednio w ZG Brzeszcze. Powodem zakończenia rezerwacji jest wyczerpanie limitów przeznaczonych do sprzedaży. Rezerwacje zostaną wznowione niezwłocznie jak tylko będzie to możliwe, o czym będziemy informować”- przekazał Marcin Maślak, rzecznik prasowy Tauron Wydobycie.

15 KOMENTARZE

 1. Zastanawiające,ze z kopalni wyjeżdżają cale sklady pociągów czeskich klientów, o ciezarowkach juz nie wspominając. Podczas gdy polacy jada w panice kupowac czeski węgiel brunatny.
  I mamy limity do 3 ton.
  Fajne uczucie byc w swoim kraju klientem/obywatelem drugiej kategorii.

 2. Najlepsze jest to ze do naszych elektrowni idzie nasz wegiel. To skad te ceny energii? Teraz wlasnie widzicie wyrownanie 500plus, dwudziesta siodma emeryture i reszte tego rozdawnictwa. Bardziej sie im oplacalo dac po 3 tysie na piec, jednoczesnie windujac cene wegla. Wlasnie splacacie te swoje zapomogi. Wiec nie narzekac, nie myslec tylko ufac i wierzyc. I wlasciwie glosowac;)

  8
  6
 3. A czy ten ruch został do końca przemyślany przez przedstawicieli TAURONA???? Brzeszczanie wyjdą na tory i zblokują transporty jak bedzie krytycznie i co w ten czas????

  7
  9
 4. CZYLI?????węgiel na kopalni sie wyczerpał???? he he he >> to może podadzą jakimi limitami dysponują?? KONKRETNIE!!! a może to jest nowa “gierka”???

  6
  8
 5. Żal mi będzie tylko dzieci i tych którzy nie glosowali za tymi skapańcami a życzę by jak najwięcej pisiorów pozamarzało tej zimy to tylko i wyłacznie wina tych skapańców z niedojebaniem mózgowym proponuję odwiedzić znajomego zwolennika Pisu i mu zabrać to co ma w piwnicy i meble na opał.

  14
  16

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj