5 sierpnia na stronie Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano wyniki konkursu na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Agencji Komunalnej w Brzeszczach. Najwyższą, zwycięską ocenę Rady Nadzorczej otrzymała oferta złożona przez Krzysztofa Michalskiego.

Kim jest Krzysztof Michalski? Jakie posiada doświadczenie nowy prezes? Jak będzie zarządzać gminną spółką?

Krzysztof Michalski ma 35 lat i wykształcenie wyższe. W  2017 roku został prezesem gminnej spółki Komax w Kętach. Michalski już wcześniej pracował w sp. Komax jako prokurent oraz zastępca dyrektora ds. technicznych. Komax to odpowiednik brzeszczańskiej Agencji Komunalnej.

„Podczas jego prezesury głośno było w Kętach o sprawie zwolnienia jednej z pracownic, która wkroczyła na ścieżkę sądową i wygrała sprawę ze swoim pracodawcą. Wówczas chodziło o nieprzestrzeganie kodeksu pracy. Komax został zobowiązany do wypłacenia jej odszkodowania.

Po tej sprawie, Michalski przestał być prezesem, jednak pozostał w Radzie Nadzorczej spółki. Na jaw wyszło także, iż spółka pod zarządem byłego prezesa miała w 2017 roku 400 tys. zł straty, zaś w 2018 roku aż 530 tys. zł”- czytamy w serwisie mamnewsa.pl

Na nic się zdały protesty kęckich radnych i apele do burmistrza Kęt… Krzysztof Michalski nadal pełnił funkcję prezesa Komaxu.

Gdy przeciwnicy Krzysztofa Michalskiego stracili już nadzieję na odwołanie prezesa, nieoczekiwanie „problem” rozwiązał się sam…

5 sierpnia na stronie Agencji Komunalnej w Brzeszczach ogłoszono wyniki konkursu na stanowisko prezesa zarządu i nowym ‘władcą” w AK w Brzeszczach został właśnie 35-letni Krzysztof Michalski.

Dla kęckich radnych była to z pewnością jedna z lepszych tegorocznych informacji, bowiem prawie milionowa strata, którą przyniosła kierowana przez Michalskiego spółka z pewnością niewielu napawała dumą.

Od 12 sierpnia Krzysztof Michalski oficjalnie pełni funkcję prezesa zarządu Agencji Komunalnej w Brzeszczach.


39 KOMENTARZE

  • Agencja wywozi to, co jest w kontenerach + raz w tygodniu wielkogabaryty. Jak ktoś jest takim wieśniakiem, że budowlankę wypieprzy pod kontener, bo dupy się mu nie chce ruszyć, żeby zawieźć na składowisko, albo zamówić kontener, to nie ma się co dziwić, że jest syf. Wywóz kosztuje, stąd też taka cena za śmieci a nie mniejsza. Człowiek może wyjść ze wsi, ale wieś z człowieka nigdy nie wyjdzie.

   11
   10
 1. Wszystkiego dobrego dla nowego prezesa. Jest młody ambitny i kierował wcześniej firmą o tej samej specjalności. Mówiliście a ile to były prezes zarabiał pieniędzy. Za nijaki
  czas przyszłaa nowa zmiana i obcięła mu po jakimś czasie tą wypasioną gaże. Przyszedł emeryt z kopalni też źle. Czego wy w końcu ludu Brzeszcz chcecie.

  18
  120
 2. Mam nadzieję, że potrafisz udowodnić to co napisałaś, bo jak nie to nowo zatrudnionemu i tobie żono braknie wypłaty na odszkodowania. Sama zaczęłaś tu pisać głupie komentarze, obrażasz i pomawiasz ludzi, to i sama kręcisz na siebie bicz.
  “Orientujący się Brzeszczanin 16 sierpnia 2019 at 10:05
  Kolega mi mowil ze w Kętach to taka klika. Był i jest sobie radny bezradny który ma konkubine byłą prezes spółki a ta konkubina zatrudniła swoją siostrzenice która myślała że za free pieniążki będzie brała a wszystkich w firmie pomawiała. Była prezes przetargi dwuletnie na kolejne lata 2017 2018 poprzegrywala a potem zrezygnowala. Jak trzeba było wypić piwo które nawazyła to uciekła. A kolejno wybrany prezes w opinii publicznej do dziś wypija za nia piwo za tamten okres. A my Brzeszczanie nie zajmujmy się plotkami tylko faktami”.

  117
  16
 3. Ela, to jakim trzeba być nierozgarniętym, żeby nie wiedzieć, że sprawozdania finansowe co roku dawane są do Krajowego Rejestru Sądowego. Specjalnie dla ciebie moja droga piszę całą nazwę bo zwykle pisze się skrót KRS. Tam sobie pojedź (hej do Krakowa jadę) to przejrzysz na własne oczy jakie są cyfry. Co w sądzie też kłamią? Dyć Ela te dokumenty to każda spółka sama wysyła. Nie masz odwagi się podpisać własnym imieniem?

  116
  11
 4. Do pożyjemy zobaczymy.
  Nie pieprz głupot sama się kompromitujesz tym co piszesz . Uważaj bo za pomowienia jest już paragraf. Widac że nie jesteś w temacie. Każdy prawidlowy protokol w kazdej firmie zatwierdza Rada Nadzorcza.

  12
  108
 5. Ty ela lepiej nie pisz głupot,że to pomówienia,bo napytasz sobie biedy. Firma robi na koniec roku sprawozdanie finansowe,to dokumenty ważniejsze są niż twoje gadanie.Weź się opanuj

  113
  11
 6. Kolega mi mowil ze w Kętach to taka klika. Był i jest sobie radny bezradny który ma konkubine byłą prezes spółki a ta konkubina zatrudniła swoją siostrzenice która myślała że za free pieniążki będzie brała a wszystkich w firmie pomawiała. Była prezes przetargi dwuletnie na kolejne lata 2017 2018 poprzegrywala a potem zrezygnowala. Jak trzeba było wypić piwo które nawazyła to uciekła. A kolejno wybrany prezes w opinii publicznej do dziś wypija za nia piwo za tamten okres. A my Brzeszczanie nie zajmujmy się plotkami tylko faktami.

  14
  111
 7. Te wszystkie pomówienia o długach stratach których spółka rzekomo miała to bzdura . Wszystkie te pomowienia to pisała ta była pracownica co nic w Komaxie nie robiła z wszystkimi tylko wojnę robiła tego nie zrobię a tamto też nie. Dobrze nasz szef zrobił. Tylko szkoda takiego fachowca. Jedyny Prezes tak kompetentny

  12
  120
 8. Gratulacje dla nowego prezesa szkoda że z nami już nie pracuje odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku bardzo kompetentny A technicznie zna się jak nikt więc w balona to nikt nie zrobi.

  9
  121
 9. Gratuluję wyboru to mądry człowiek. A jak ta pracownica w “Komaxie” tylko malowała paznokcie to dobrze zrobił. To też te wszystkie pomowienia ona pisała bo maila się na nim. A że była prezes to jej ciocia to informację wyplywaly, dokumenty na zewnątrz dlatego Komax przegrał.

  10
  114
  • Oczywiście że ta pracownica się mscila i do każdego portalu pisała na niego bzdury i wysylala. Biedna kobieta ta nienawiść ją kiedyś zje.

   10
   118
   • W naszym sklepie też jest taka pracownica po rodzinie . Ciocia właścicielka wiec ona myśli że ma immunitet a ja zapie*****m za nią od rana do wieczora ach….:(:(:(:( nasza Polską rzeczywistość.

    8
    15

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.