1.04: Godz. 15.  Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 209 osób. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 9 osób.

W tej grupie jest 7 osób z Krakowa (osoba niepełnoletnia, młoda kobieta, młody mężczyzna, 2 kobiety w sile wieku, mężczyzna w sile wieku i starsza kobieta) oraz po 1 jednej osobie z powiatu bocheńskiego (młody mężczyzna) i powiatu wielickiego (mężczyzna w sile wieku).  Wszystkie te osoby przebywają w izolacji.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu podało najświeższe dane dot. liczby osób w powiecie oświęcimskim przebywających na kwarantannie. Jest ich na dzień 1 kwietnia (godz. 13) 503 (wczoraj 545 os.).

Osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym jest 14  (1 os. więcej niż wczoraj).

Godz. 9. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 200 osób, w tym u dwóch mieszkańców powiatu oświęcimskiego.


 

31.03: Aktualnie w Małopolsce mamy 192 potwierdzone laboratoryjnie przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 8 miesięcy, najstarsza 91 lat.  Najwięcej zakażonych pochodzi z Krakowa (65 osób), powiatu wielickiego (35 osób) i powiatu krakowskiego (16 osób). Największą grupę wśród zakażonych stanowią osoby w przedziale wieku 41-50 lat (46 osób), a także 51-60 lat (37 osób) oraz 61-70 lat (29 osób). Wśród 192 potwierdzonych przypadków jest 95 mężczyzn i 97 kobiet. Dotychczas u jednej osoby potwierdzono zgon z powodu COVID-19.

Spora część osób, u których potwierdzono zakażenie, czuła się na tyle dobrze lub nie miała objawów, że aktualnie pozostaje w izolacji. Hospitalizowani przebywają  głównie pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (61 osób), niewielka grupa aktualnie jest też w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Większość z nich jest w dobrym lub stabilnym stanie. Stan 7 osób określa się jako ciężki.


 

29.03: Godz. 14.45.  Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 145 osób. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 22 osób.

Aktualnie kwarantanną w powiecie oświęcimskim objęte są 570 osoby – wynika z najnowszych danych (z godz.13) Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 12 osób.


 

28.03: Na godz. 14.40 aktualny stan zarażonych w Małopolsce wynosi 105 osób. Najmłodsza zakażona w Małopolsce osoba ma 12 lat, najstarsza 83 lata. Najwięcej zakażonych pochodzi z Krakowa (45 osób), powiatu wielickiego (14 osób) i powiatu krakowskiego (8 osób). Największą grupę wśród zakażonych stanowią osoby w przedziale wieku 41-50 lat, a także 51-60 i 61-70 lat (odpowiednio: 22 i po 21 osób).

Wśród 105 potwierdzonych przypadków jest 57 mężczyzn i 48 kobiet.


 

27.03:  W Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 75 osób. “Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych sześciu osób” – poinformowało o godz. 14.20 biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Dane Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu na dzień 27.03.2020 godz. 13.

W powiecie oświęcimskim:

liczba osób objętych kwarantanną  : 485

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym : 429

liczba osób z potwierdzonym zakażeniem : 1


 

26.03: Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych sześciu osób w Małopolsce.

Dziś oficjalnie podano, że koronawirusa wykryto u pierwszego mieszkańca powiatu oświęcimskiego. To mężczyzna w sile wieku pochodzący ze stolicy powiatu. Leczony jest w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.


 

25.03: Aktualnie w Małopolsce mamy 51 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 12 lat, najstarsza 74 lata. 19 zakażonych pochodzi z Krakowa, 5 osób – z powiatu nowosądeckiego, po 4 – z powiatów dąbrowskiego i myślenickiego, po 3 – z powiatów krakowskiego, wielickiego i wadowickiego, po 2 – z Tarnowa i powiatu bocheńskiego, po 1 – z powiatów limanowskiego, nowotarskiego, gorlickiego, brzeskiego, tarnowskiego i innego województwa.

Część osób, u których potwierdzono zakażenie, czuła się na tyle dobrze lub nie miała objawów, że aktualnie pozostaje w izolacji domowej. Dlatego też obecnie liczba hospitalizowanych jest mniejsza niż liczba osób z potwierdzeniem zakażenia. Wśród hospitalizowanych są też osoby oczekujące na wynik badania.

Do tej pory w Małopolsce wykonano prawie 1300 badań laboratoryjnych. Badania w laboratorium w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II rozpoczęto 12 marca. Od 12 do 24 marca wykonano tam 854 badania. Prowadzi je też Szpital Uniwersytecki w Krakowie. W okresie od 18 do 24 marca wykonano tam 407 badań.

(źr. WUM Kraków)


 

22.03:  208 osób jest poddanych kwarantannie w powiecie oświęcimskim na dzień 22 marca (niedziela) – poinformowało dziś o godz. 13.44 Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

Ilość osób poddanych kwarantannie w rozbiciu na poszczególne miasta i gminy powiatu oświęcimskiego:

 • Miasto Oświęcim – 75 os.
 • Gmina Oświęcim – 24 os.
 • Gmina Osiek – 4 os.
 • Gmina Brzeszcze – 18 os.
 • Gmina Kęty – 37 os.
 • Gmina Chełmek – 29 os.
 • Gmina Zator – 14 os.
 • Gmina Przeciszów – 6 os.
 • Gmina Polanka Wielka – 1 os.

 

21.03: Według danych z godzin wieczornych 21 marca, w całym powiecie oświęcimskim na przymusowej kwarantannie znajduje się obecnie ponad 150 osób.

Jak podaje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu w naszym powiecie jak dotąd nie ma potwierdzonego zarażenia koronawirusem. Przymusową, profilaktyczną kwarantanną objęto natomiast już 152 osoby.

Ilość osób poddanych kwarantannie w poszczególnych miastach i gminach powiatu oświęcimskiego:
 • Miasto Oświęcim – 57 os.
 • Gmina Oświęcim – 15 os.
 • Gmina Osiek – 4 os.
 • Gmina Brzeszcze – 8 os.
 • Gmina Kęty – 31 os.
 • Gmina Chełmek – 22 os.
 • Gmina Zator – 9 os.
 • Gmina Przeciszów – 5 os.
 • Gmina Polanka Wielka – 1 os.

“Apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby stosowali się do zaleceń wydawanych w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się epidemii, aby kierowali się odpowiedzialnością i rozwagą. Z naszej strony zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo, ład i porządek publiczny na wysokim poziomie, a także pomoc osobom, które w tych trudnych dniach mogą potrzebować szczególnego wsparcia” – pisze w swoim komunikacie Komenda Policji w Oświęcimiu.

36 KOMENTARZE

 1. Ja miałem kontakt ze znajomym z Włoch czy też mam iść na kwarantannę, dodam że był to kontakt telefoniczny 😉

  1
  25
 2. Witam obecnie pracuję w Holandii w bardzo strategicznym zakładzie codziennie mam dwa razy sprawdzaną temperaturę oraz przechodzę badania lekarskie w poniedziałek oraz w piątek chcąc wrócić do kraju mam być na kwarantannie bez jakiegokolwiek zainteresowania medycznego acha znajdując się na swojej prywatnej posesji nie mam prawa wyjść z pomieszczenia gdzie mam kwarantannę coś tu jest nie tak

  2
  18
 3. Tylko zamknięcie wszystkiego na miesiąc włącznie ze sklepami może dać skutek powstrzymania zarazen. Tak to ogromne koszty. Żywność musiałaby być rozdysponowana przez jakieś służby ale innej drogi do powstrzymania tego nie ma.

  16
  6
 4. Tak, a osoby, które opiekują się starszymi osobami, które są na kwarantannie muszą normalnie pracować. Nie mówiąc o tych, co z Bestwiny i Kaniowa byli u p.dr tylko jako osoby towarzyszące, podobno nie są objętete kwarantanna. Uważajcie wszyscy bardzo podczas zakupów, przy kontaktach z ludźmi, ubierajcie maseczki, rękawiczki, kapcie się cali i pieprzcie ubrania.

  4
  5
  • Dokładnie drodzy Państwo – wychodząc do sklepu zakładajmy maseczkę i rękawiczki, pozwoli to na większe bezpieczeństwo dla siebie i innych. I nie mówię tu o maseczkach jednorazowych – te zostawmy medykom. Każdy z nas może uszyć własną choćby prowizoryczną z bawełny, która po przyjściu ze sklepu zostanie wyparzona w gorącej wodzie i nada się do kolejnego użytku. Dbajmy o siebie samych przede wszystkim, z myślą o innych.

   8
   5
 5. Ciekawe ile z tych osób było badanych przez
  lekarzy? Zadzwoniłem do przychodni z prośbą o wizytę domową, lekarz odmówił ponieważ gdyby się okazało że jestem zarażony to musiałby iść na kwarantanne. Przekierowali mnie do sanepidu, sanepid udziela tylko informacji. Dostałem nr do Tychów na oddział zakaźny. Zadzwoniłem
  Pani przez tel. spisała moje dane, wprowadziła na listę kwarantanny i tyle nadal nikt mnie nie zbadał i nie mam pojęcia co mi dolega. Czy ktoś ma podobną sytuację?

  15
  3
  • Witaj ja mam podobny przypadek też zadzwoniłem do lekarki i pytała mnie co się dzieje i czy miałem kontakt z kimś z zagranicy a że pracuje z ukraincami to powiedziałem że tak na to lekarka zadzwoniła do sanepidu i dała mi 14dni kwarantanny nawet mnie nie badając.

   10
   3
 6. Jeśli wiadomo jaka jest sytuacja to dlaczego zakłady pracy (kopalnie, zakłady chemiczne) które mogą mieć postój to tego nie wprowadzą. Jedna osoba na kopalni z koronawirusem, to niestety, ale po tygodniu wzrost zachorowań wyniesie ok. 3tys. chorych lub więcej. Czy o tym nikt nie myśli? Czekają na katastrofę?

  39
  4
  • Takich zakładów w Polsce są dziesiątki. Zamkną i co? Część zakładów upadnie, bo chyba nikt nie wierzy że taka sytuacja potrwa miesiąc, a zapewnienia rządu o pomocy dla firm można między bajki włożyć. Za miesiąc obudzisz się że na konto wpływa tylko 60% wynagrodzenia a rachunki trzeba płacić i jeść też trzeba. I co dalej? Bezrobocie wzrośnie i tak.

   12
 7. Policja ma dostep od Sanepidu kto jest objety kwarantanna. W ich obowiazku jest kontrola tych osob. Ale po co kontrolowac skoro mozna podrywac w tym czasie pracownice na stacjach benzynowych?

  18
  12
 8. Skad macie informacje ile jest osob na kwarantannie? I jak mozna sie dowiedziec dokladnie kto jest?
  Chodzi o listonoszy ktorzy nie posiadają takich informacji.

  20
  6
  • Nie rozumiem dlaczego ten komentarz dostaje minusy?
   Co jest złego w tym pytaniu. Mi się wydaje jak najbardziej trafne.
   Kto jak kto ale Listonosze i kurierzy powinni mieć takie dane kto jest poddany kwarantannie.
   Nie wiem czy sobie zdajecie sprawę z tego że z urzędu w Biedronce w Brzeszczach wyjeżdżają nie tylko do samych Brzeszcz ale także do Osieka, Polanki, Jawiszowic, Przecieszyna, Skidzinia…

   Poczta jako jedyna dostarcza Emerytury, renty i inne przekazy pieniężne, tego nie mogą nie roznieść.
   A nie wiedząc kto ma kwarantanne i możne być chory, mogą się sami zarazić, są bardzo źle zabezpieczeni a pracy mają ogrom zwłaszcza teraz. Ludzie zamawiają tony ubrań, butów, kosmetyków – defakto rzeczy bez których sobie poradzą na codziennie a mogą to zamówić do paczkomatu ale wolą do domu przez Pocztę Polska. I muszą to roznosić i przy okazji te przekazy których Inpost czy DHL nie dostarczy (a inne rzeczy owszem).
   Listonosze mają kontakt gównie z emerytami czyli ludźmi dla których wirus jest najbardziej niebezpieczny. Nie jeden listonosz znajduje się sam w grupie ryzyka. W dodatku mają swoje rodziny, dzieci, żony, mężów, babcie dziadków. Dziennie odwiedzają setki ludzi i domów.
   Wystarczy jeden zarażony, jest w stanie zarazić kolegów z pracy, koledzy z pracy ludzi na rejonach, swoje rodziny…
   Dlatego powinni mieć taka wiedzę kto jest w kwaratannie. a także wy powinniście przy zamawianiu czegokolwiek pomyśleć o tym i jeżeli macie możliwość, zamówić do paczkomatu.

   Zarówno mieszkańcy naszej gminy jak i redaktorzy strony powinni apelować do ludzi o rozsądek i ograniczenie zamawianych przedmiotów do tych niezbędnych a jak już jest taka konieczność to skorzystanie z paczkomatu. I przede wszystkim mieć tą odwagę i informować o tym że jest się na kwarantannie.

   37
   3
   • Ja nie wracam.

    Gdzie jest w tym logika ? “Ograniczac podrozowanie i unikac kontaktu z ludzmi”, a mam siedziec przez kilka godzin w metalowej skrzynce z setkami nieznajomych, ktorza na siebie kaszla, kichaja i krzywo patrza ?
    A co z calym dobytkiem, ktory mam w innym kraju ? Kto bedzie oplacal rachunki jak ja wroce do Polski?

    Thanks but no thanks.

    11
   • I tu byś się zdziwił że tylko 3 lub 4 osoby wróciły. Są przypadki że w trakcie już panującej epidemii rodziny z dziećmi wyjechały za granicę na wakacje i teraz wróciły. Więc jak widać są wyjątki w społeczeństwie które mają gdzieś wszystkie zakazy czy nakazy

    14
    2
  • ponoć w Polsce zacofanie, łamanie Konstytucji, nietolerancja, brak gender, kopcą węglem oraz ten niedobry PiS, po co wracać? za granicą mamy wszystko i jesteśmy traktowani jak bogowie?

   1
   2
 9. Syn wrócił z zagranicy (Niemcy)…. I biedny siedzi zamknięty w domu a żona z teściami biegają po mieście dzieci na placu zabaw taka to KWARANTANNA !!!!.

  25
  11
  • Jeżeli ma pan wiedzę o takich osobach prosze dzwonić na policję , pisanie tutaj nic nie da . Osoby które wróciły z zagranicy i rodzina z która zamieszkuje z nimi pod jednym dachem podlega kwarantannie , jeżeli jej nie przestrzegają grozi im 30 tys kary. Ludzie nie bójcie się zgłaszać takich sytuacji na policję ! Nigdy się tego nie pozbędziemy jeżeli osoby na kwarantannie będą sobie biegać po mieście

   57
   1
   • Takie osoby powinny być zatrzymywane od razu i izolowane w celu minimalizacji zagrożenia zarażenia. Nie zdziwie się jak Błażeje i Kariny zaczną łazić po mieście i nic z tego nie będą sobie robiły. Takich głupich ludzi nawet nie szkoda…

    24
    2
   • Niestety tak nie jest… kwarantanna dotyczy konkretnej osoby i nie jest powiedziane, że ma przebywać w odosobnieniu. Niestety jak to zostało napisane osoby takie żyją pod jednym dachem z ludźmi, którzy na codzień normalnie funkcjonują i nie są prawnie zobligowane do jakiejkolwiek kwarantanny.

    6
    2
    • Z tym, że jeżeli jest to osoba potencjalnie zarażona i ma bezpośredni kontakt z domownikami to i oni z automatu wpadają pod kwarantannę.

   • Kwarantannie podlega tylko ta konkretna osoba, która wróciła z zagranicy. Reszta domowników już nie. Jest tak na 100% bo mam taki przypadek w rodzinie i dzwoniłem na infolinię NFZ, żeby się zapytać jak to jest że reszta domowników normalnie może wychodzić…

    5
    2
    • dlatego taką kwarantanne to sobie mogą wsadzić głęboko, po co te cyrki w takim razie robic. nigdy nie odizolują tego bo oni nawet nie wiedzą kto to ma na tej kwarantannie a jak już zrobią test to się okaże że domownicy zarazili setki osób bo normalnie opuszczali miejsce zamieszkania. it są eksperty, magistry, inżyniery, profesory, doktory i nie wiadomo co jeszcze ! Przeciez to jest PARODIA

     7
     2
  • Jesli Pan wie o takiej sytuacji, prosze to natychmiast zgłosić policji, chodzi o dobro nas wszystkich. Potencjalnie zaraza nie tylko osoba, ktora wróciła z zagranicy, ale każdy kto ma z nia styczność. Jaki wiec sens w tym, ze syn siedzi w domu, jesli żona, dzieci i teściowie hasają po okolicy? Jesli sa odizolowani i nie mieli żadnego kontaktu – Ok. Jesli jest inaczej – prosze o interwencje. Niestety, ludzie w tych czasach maja problem z samodzielnym myśleniem.

   18
   • droga ‘ona’. nie mówie tu o sytuacji kiedy osoba która wie że jest objęta kwarantanną opuszcza miejsce zamieszkania tylko o TYM NIEDOŁĘŻNYM systemie który pozwala osobom/domownikom opuszczać miejsce zamieszkania gdy jeden z domowników powinien siedzie w domu. NP. wrócił mąż z żoną z zagranicy i dziećmi i tylko jedna osoba jest objęta kwarantanną., a reszta może spokojnie opuszczać dom. przecież to jest CHORE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.