W dniu wczorajszym (10.04.2018r.) około godziny 20:05, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego w miejscowości Łęki- pow. Oświęcimski. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano zastępy Straży Pożarnej.

“Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów strażackich, okazało się że pożar jest już w pełni rozwinięty i obejmuje swoim zasięgiem samochód ciężarowy z naczepą, a także pobliskie składowisko ściętych odpadów tworzyw sztucznych. Zagrożone były zabudowania gospodarcze, znajdujące się w bliskiej odległości od pożaru”- relacjonował z miejsca zdarzenia Dawid Burzacki.

“Kierujący Działaniami Ratowniczymi ze względu na dynamiczny rozwój pożaru podjął decyzję o zadysponowanie na miejsce dodatkowych Sił i Środków z okolicznych jednostek OSP”- dodaje Dawid Burzacki.

W kulminacyjnym momencie działań w akcji ratowniczo-gaśniczej brało udział 11 zastępów Straży Pożarnej w tym dwa z Gminy Brzeszcze: OSP Zasole i OSP Jawiszowice.

Akcja gaśnicza trwała do późnych godzin nocnych.

Policjanci wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa, będą ustalać przyczyny powstania pożaru.

Fot. Dawid Burzacki

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.