W ubiegły piątek miał miejsce inauguracyjny rejs, otwierający przystań wodną im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, w Dworach Drugich. W wydarzeniu udział wzięła m.in. członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Teresa Jankowska.

Przystań zlokalizowana jest w pobliżu stopnia wodnego Dwory, zbudowanego na rzece Wiśle. Podczas dwugodzinnego rejsu odbywa się śluzowanie – jest to atrakcja, którą każdy powinien zobaczyć. Różnica wody jest imponująca jak na ten bieg Wisły.

Nowa atrakcja będzie dostępna już od 29 kwietnia (najbliższego piątku).

Pełną parą startujemy na majówkę! Rejsy techniczne już trwają! A co będziemy oferować? Dużo! Rejsy po Wiśle, pokażemy Wam, gdzie zaczyna się droga wodna Wisły tzw pkt. 0 km., pokażemy Wam jak się śluzuje, jak wygląda śluza z pokładu łodzi. Mamy również ofertę dla osób szalonych jak Ja! Po 85 latach popłyniemy łodzią pasażerską do Krakowa! Tak, tak z Oświęcimia do Krakowa wodą! Będziesz mógł u Nas zrobić kurs Sternika Motorowodnego – informuje pomysłodawca i twórca przystani wodnej Krzysztof Adamus.

Więcej informacji: Tutaj

15 KOMENTARZE

 1. Czy mogę prosić o
  rozkład jazdy tego polaczenia?
  Szukam kompleksowej usługi dla moich przyjaciół, którzy chcą zwiedzić obóz zagłady w Oświęcimiu oraz najciekawsze miejsca w Krakowie. Zakwaterowanie i przewodnik w języku angielskim.
  Termin: od. 28 lipca do 1 sierpnia 2022

 2. Punk ” 0 ” na Wiśle jest tam gdzie łączy się z Przemszą
  A w Dworach jest już 4 kilometr w tej chwili już nie istnieje ta tabliczka ale pamiętam doskonale

 3. tylko po co ? peron w brzeszczach też remontujecie już ze 2 lata – Po co kto tam bęędzie jeżdził czy pływał?A kasy ile na to idzie ?

  6
  18

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.