29 października Wojewoda Małopolski zwołał wideokonferencję z udziałem starostów, prezydentów miast oraz przedstawicieli NFZ.

Tematem posiedzenia była aktualna sytuacja, związana z lawinowo rosnącą liczbą pacjentów covidowych. Powiat Oświęcimski reprezentowali wicestarosta Paweł Kobielusz i etatowa członkini zarządu powiatu, Teresa Jankowska.

Codziennie w małopolskich szpitalach przybywa kolejnych 100-150 pacjentów zakażonych koronawirusem. Wczoraj rano na 2519 łóżek dla pacjentów COVID-19 w małopolskich szpitalach zajętych było 2072. Spośród 224 dostępnych respiratorów dla pacjentów COVID-19 zajętych było 209 (dane z 29 października z godz. 9, źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki).

Wojewoda podkreślił dobrą współpracę z dyrektorami szpitali powiatowych w Małopolsce. Problem jest z personelem, bowiem część osób przebywa na kwarantannie i jest na L4.

 W przypadku dalszego wzrostu zakażeń część małopolskich szpitali może zostać przekształcona w szpitale jednoimienne – dodał Wojewoda

(źr., fot. Oswiecim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.