Dwóch mieszkańców Jawiszowic, którzy w niedzielne popołudnie spotkali się na osiedlowej ławeczce, aby wypić piwo, dotkliwie odczuje konsekwencje finansowe lekceważenia prawa wprowadzonego w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się epidemii oraz przeciwdziałania alkoholizmowi. 

“Policjanci wspomagając służby sanitarne i medyczne, reagują na przypadki łamania zakazów wprowadzonych w związku z przeciwdziałaniem epidemii covid-19.  Większość mieszkańców powiatu oświęcimskiego wzorowo stosuje się do wprowadzonych obostrzeń, dbając tym samym o zdrowie własne i swoich rodzin.  Niestety zdarzają się jednak również osoby, które świadomie lekceważą prawo” – przyznaje Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej Komendy.

Do jednego z takich incydentów doszło w niedzielę, na Osiedlu Paderewskiego w Jawiszowicach tuż przed godziną 17.00.

Dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego dostrzegli dwóch mężczyzn, którzy siedząc na ławeczce, spożywali piwo. Dodatkowo nie mieli nałożonych na twarz maseczek  ochronnych. W związku z  tym mundurowi podjęli interwencję,  w trakcie której poinformowali sprawców wykroczeń o naruszeniu przepisów” – dodaje Jurecka.

Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz brak maseczek na sprawców nałożono mandaty karne.

(źr. PolicjaOświęcim, fot. freepik.com)

8 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj