W poniedziałek 6 maja, na terenie Oświęcimia, Brzezinki i Harmęż, odbędzie się „Marsz Żywych 2024”. Jego uczestnicy przejdą z byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz do Auschwitz II – Birkenau, gdzie odbędzie się część oficjalna uroczystości.

Zgodnie z decyzją zarządców dróg w tym dniu, nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu wg poniższego harmonogramu, w przewidywanych godzinach:

– od godz. 8.00 do 15.00 na ulicy Więźniów Oświęcimia /od Obozowej do Legionów/;

– od godz. 8.00 do 15.00 na ulicy Leszczyńskiej oraz ulicy Męczeństwa Narodów;

– od godz. 8.00 do 15.00 na ulicy Ofiar Faszyzmu;

Dojazd do miejscowości Brzezinka z Oświęcimia możliwy będzie od ul. Śląskiej i Spacerowej w Babicach. Do miejscowości Harmęże, Pławy, Wola dojazd z Oświęcimia będzie się odbywał przez miejscowość Brzeszcze.

Należy również pamiętać, że może wystąpić również krótkotrwałe wstrzymanie ruchu na innych ulicach.

“W związku z powyższym kierowcom proponujemy wybranie tras alternatywnych. Natomiast mieszkańców oraz kierowców, którzy będą musieli przejechać przez w/w miejscowości, prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu. Zapewniamy, że wszystkie służby biorące udział w zabezpieczeniu będą dokładać wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym” – podaje Komenda Policji w Oświęcimiu.

(Paweł Kocur, źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj