Projekt dotyczący remontu budynku „Basenu pod Platanem” uzyskał 1 milion złotych dotacji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przedmiotem inwestycji jest remont dachu z wymianą pokrycia dachowego budynku kąpielowego na membranę EPDM w części dachów płaskich oraz miejscowych napraw w części dachu łupinowego, pokrytego blachą tytanowo- cynkową wraz z pracami towarzyszącymi. Ponadto wykonana zostanie nowa klimatyzacja, która uzupełni dotychczasową instalację wentylacyjną w obiekcie.

W ramach inwestycji wykonana będzie także wymiana złóż filtracyjnych dla filtra stacji uzdatniania wody niecek basenowych. Technologia uzdatniania wody przewiduje wymianę złoża piaskowego co kilka lat, w zależności od intensywności użytkowania. Po okresie wyłączenia obiektu z eksploatacji oraz zniesienia zakazu korzystania z pływalni, zarządca obiektu w szczególny sposób musi zagwarantować warunki higieniczne oraz bezpieczeństwo użytkowników, ograniczając ryzyko zakażenia m.in. w basenach

Odpowiednia wentylacja zapewnia wymianę powietrza i jest niezbędna w obecnej sytuacji pademii koronawirusa – zwiększonego zagrożenia zakażeniem COVID-19 oraz innymi chorobami przenoszonych drogą kropelkową.

Basen „Pod Platanem” w Brzeszczach jest jednym z 3 obiektów basenowych na terenie powiatu oświęcimskiego. W 2018 roku z rekreacji korzystało ok. 110 tys. klientów, w 2019 roku – 128 tys. klientów, a w 2020 roku – 66,7 tys. klientów, przy czym należy podkreślić, że korzystanie z basenu zostało w tym roku mocno ograniczone w związku z epidemią koronawirusa.

Na basenie prowadzone są lekcje wychowania fizycznego – nauka pływania dla uczniów szkół podstawowych (zarówno z terenu gminy, jak i spoza), a także zajęcia szkółek pływackich dla uczestników w szerokim przedziale wiekowym – od niemowląt, poprzez dzieci szkolne, aż do młodzieży i dorosłych. Działa Klub sportowy AS Brzeszcze, skupiający obecnie 50 członków.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, stanowiące rządową “Tarczę dla samorządów”. Cały Program, blisko 13 miliardów bezzwrotnego wsparcia, został przeznaczony m.in. na realizację projektów infrastrukturalnych, wsparcie edukacji, cyfryzacji. W ramach pierwszego konkursowego naboru wniosków Gmina Brzeszcze pozyskała 1,89 miliona złotych.

(źr., fot. Brzeszcze.pl)

6 KOMENTARZE

 1. Lepiej przeznaczyć tą sumę na odnowienie prawdziwej historii w naszej gminie czyli boiska Górnika który z roku na rok wygląda gorzej.
  Drodzy włodarze gminy kiedy w końcu pozyskacie pieniądze na modernizację stadionu

  5
  7
  • Cienko to widzę. Piłka kopana nie ma w tej chwili zbyt wysokich notowań a obecny stadion, myślę, jeszcze niejedno przetrzyma. Ciekawe ile potrzeba kasy na w miarę sensowną modernizację. 15-20 baniek?

 2. Popieram Brzeszczanina… Na wielu wioskach stadiony błyszczą !!!. Na naszym jest tyle miejsca, żeby zrobić centrum rekreacji dla mieszkańców. Siłownie otwarte, ścieżki cross fit, kilka ramp skate, itd. Nikomu by nie przeszkadzało żeby obok rozgrywały się mecze na odnowionym obiekcie… Pisać projekty i chcieć to rola pana burmistrza i jego podwładnych

  7
  6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj