Urząd Gminy Miedźna iformuje, że w dniach od 28.03 – 15.04 most BRONISŁAW będzie czasowo zamknięty. 

Zamknięcie mostu spowodowane jest koniecznością przeprowadzenia prac remontowych obiektu na starej konstrukcji mostu, zaleconych przez specjalistów wobec regularnego i bieżącego oceniania stanu technicznego tego obiektu.

“Kontrole te wdrożono od 2019 r. wobec powagi sytuacji. Okazało się, że pomimo wcześniejszego „remontu awaryjnego” z 2018 r. obiekt wg uzyskanej opinii specjalistów w 2019 r. zagrażał życiu i zdrowiu jego użytkownikom. Od tej pory raz w roku przeprowadzana jest ocena stanu technicznego obiektu. Co miesiąc prowadzone są także pomiary geodezyjne elementów konstrukcyjnych mostu, co pozwala sprawnie reagować i nie dopuszczać do sytuacji skrajnych” – czytamy na stronie Gminy Miedźna.

Już w 2019 r. wobec ustalonego zagrożenia, zgodnie z zaleceniami wykonanej specjalistycznej ekspertyzy technicznej obiektu, ponownie przeprowadzoono remont mostu. Adekatnie do jego ówczesnego stanu.

“Obecnie zaplanowane prace wynikają z eksploatacji mostu, ale też są skutkiem stanu do jakiego most został doprowadzony w latach ubiegłych. W ramach aktualnie planowanych prac remontowych wykonawca będzie prowadził prace na konstrukcji stalowej, w obrębie dźwigarów nośnych konstrukcji mostu i wzmocnienia stref przydelatacyjnych. Jest też potrzeba nieznacznej wymiany nawierzchni asfaltowej w obrębie chodnika” – podaje strona Gminy.

(źr., fot. miedzna.pl)

 

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.