W środę około godziny 03:25 doszło do wstrząsu górotworu w Zakładzie Górniczym Brzeszcze. W chwili wystąpienia wstrząsu w ZG trwały prace wydobywcze.

“Dziś około godz. 03.25 na terenie działania Zakładu Górniczego Brzeszcze doszło do wstrząsu, którego magnituda wyniosła 2,4 w skali Richtera. Wstrząs związany był z eksploatacją pokładu 510 na poziomie 900 metrów pod ziemią” – podano w komunikacie.
Po objeździe kontrolnym nie stwierdzono uszkodzeń w wyrobiskach dołowych, ale wstrząs był odczuwalny na powierzchni.
Żaden z pracowników nie ucierpiał wskutek wystąpienia wstrząsu.
Najwięcej zgłoszeń o odczuwalnym wstrząsie docierało na naszą redakcyjną skrzynkę z ulic: Szymanowskiego, Piastowska, Przedwieśnik, Polna, Reja, Kościuszki, Św. Wojciecha, Młyńska, Daszyńskiego, Długa (Przecieszyn), Stefczyka, Leśna i Nowa Kolonia. Mieszkańcy tych ulic przesłali do nad informacje o mocno odczuwalnym wstrząsie.
Wszelkie zniszczenia lub uszkodzenia budynków można zgłaszać pod nr telefonu   (32 716 54 99)

24 KOMENTARZE

 1. Poprostu robia na kopalni ludzie co maja przerobione 10 lat lub troche wiecej i mysla ze juz z nich fajterzy. Jada scianami bez pomyslunku ino zeby byly skrawy i kasa. Chciwosc tych debili dorowadzi do smierci. Temu tak jest

  9
  10
 2. W Jawiszowicach też odczułem wstrząs . Wg oficjalnych informacji wstrząs był mocniejszy niż w maju br. Kiedy kolejny? Prognozuję, że w październiku wstrząs będzie jeszcze silniejszy.

  3
  6
 3. Witam.Zrobię przyjemność “kiczokowi i wielu innym “wyznawcom” górnictwa w Brzeszczach,i poproszę aby Burmistrz ogłosił Gminę strefą “tylko dla górników”.HA,HA. Miłego dnia życzę. Ziom z Brzeszcz

  6
  10
  • Cieszę się Ziom, że dobry humor dopisuje. Rozumiem, że negocjacje z królową szwedzką odnośnie pociągnięcia przedłużacza z tanim sztromem do twojej hawiry poszły po twojej myśli.

   5
   4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj