Od 1 stycznia 2020 roku na terenie Gminy Brzeszcze obowiązuje nowy system segregacji odpadów komunalnych. Zmiany, przyjęte uchwałą zostały wprowadzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska ws. szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów.

Rozporządzenie wprowadza dodatkowe wymagania w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych. Najważniejszą zmianą w zmienionym systemie odbioru odpadów jest przejęcie przez Gminę obowiązku odbierania od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Brzeszcze odpadów ulegających biodegradacji innych niż odpady zielone (tzw. BIO odpady) oraz określenie częstotliwości ich odbioru z mocą obowiązywania od 1 stycznia 2020 roku czyli z dniem rozpoczęcia odbierania BIO odpadów przez wykonawcę w naszej Gminie.

Każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej na terenie Gminy otrzyma z Agencji Komunalnej sp. z o.o. harmonogram, w którym zawarte będą szczegółowe informacje w zakresie terminów, rodzajów odpadów odbieranych i zasad ich segregacji. Harmonogramy opracowano w podziale na poszczególne miejscowości, z podziałem na ulice. Dostępne są TUTAJ.

(źr. brzeszcze.pl)

33 KOMENTARZE

 1. Wielki sukces burmistrza: w sierpniu podniósł opłaty prawie o 100 %, a od nowego roku ograniczył wywóz co 2 tygodnie, czyli w sumie opłaty podniósł o 200%. W tym rachunku będzie również o 200% więcej szczurów, nie mówiąc o smrodzie. Tak dalej, powodzenia.

 2. Cyt. ”Każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej na terenie Gminy otrzyma z Agencji Komunalnej sp. z o.o. harmonogram, w którym zawarte będą szczegółowe informacje w zakresie terminów, rodzajów odpadów odbieranych i zasad ich segregacji”. Jestem ciekawa jak wygląda segregacja na terenie osiedli czy ich mieszkańców również obowiązuje segregacja czy owe zasady przeznaczone są tylko dla posesji prywatnych.

  12
 3. Połowa stycznia i nie ma rozpiski. Mamie powiedziałem – sprawdź sobie na stronie gminy, tylko, że mama zatrzymała się na etapie telefonu stacjonarnego. Wywóz śmieci zmniejszył się o połowę a harmonogram jest taki jakby codzienne odbierali od każdego śmieci. Przedtem co tydzień odbierali i dało się, teraz co 2 tygodnie i cały system się wali. Wróćcie do tego poprzedniego harmonogramu i się uspokoją ludzie. Trochę ich to przerosło. Ciekawe czy Burmistrz i urzędnicy otrzymali nagrody.

  21
  2
 4. To ile mam mieć koszy? Na biale szklo, na zielone, czerwone itp…to juz mam 4!!! A dalej co? I wywóz zwykłych śmieci co 2 tyg??!! Będą szczury i ludzie sie wkurw….bo nikt nie dal im rozpiski…..ot to burmistrz i radni!!! Na podwyżki mają ale coś dla ludzi….brak słów

  13
  1
 5. Sceptyk…popieram. Z prawdziwym segregowaniem zwykły śmiertelnik by sobie nie poraził !!!!. NP butelka szklana jak z naklejką to zerwać z niej papier i do wora jak foliowa do innego, jak nadruk malowany to do innego obrączka na szyjce jak plastikowa to gdzie indziej niż aluminiowa nakrętka to samo a środek nakrętki również gdzie indziej. Kolor szkła też ma znaczenie. To na razie tylko butelka, pudełka to inna bajka bo naklejane papierową etykietą jakaś folia drukowana itd…. Powodzenia w segregowaniu

 6. Jak telewizja pokazywała Dynastię to dziwiłem się, że mają swojego prawnika rodzinnego. Teraz widzę , że mieli rację. Podobnie będzie ze śmieciami. System zbierania jest tak rozdmuchany, że trzeba w rodzinie wyznaczyć jednego, który będzie panował nad segregacją i wystawianiem różnych rodzajów śmieci do odbioru. Co drugi tydzień zwykłe śmieci, co drugi tydzień BIO ale nie w ten dzień co zwykłe, w inny dzień plastiki i inne, gdzie rzucać torebki z herbaty, gdzie rzucać sfermentowane powidła, gdzie rzucać zepsute pieczarki (bo to ani roślina ani zwierzę). wszystko zmierza do tego, że przy drogach pojawią się duże ilości śmieci, a plaga szczurów, żywiąca się tzw. BIO, to będzie norma. Zwykły obywatel ma przykręconą śrubkę, a rządzący nie potrafią rozwiązać problemu kaucji na plastiki, butelki szklane – jedne są zwrotne inne bezzwrotne itp.

  39
  • Kiedyś pytałem o szczury….to Pani w gminie powiedziala że wszyscy gospodarze mają dac trutki !!Nikt nie przyjedzie i nie sprawdzi…chyba ze tv!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.