Nowi strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Brzeszcze wkrótce zasilą szeregi oddziałów bojowych.

W piątek 10 Września zorganizowano egzamin ze szkolenia podstawowego, który pozwala im uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

W szkoleniu uczestniczyło 27 ochotników w tym 6 z naszej gminy(2 z Osp Brzeszcze i 4 z Osp Jawiszowice). Obok wykładów teoretycznych wzięli oni udział również w zajęciach praktycznych, prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

Był to kurs podstawowy dla druhów OSP z zakresu szeroko rozumianego pożarnictwa, który przygotował ich do bezpiecznego udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych w szeregach swoich macierzystych jednostek. Wcześniej strażacy pomyślnie zaliczyli test w komorze dymowej, jaki odbył się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Szkolenie podstawowe jest przepustką do dalszego zdobywania wiedzy i umiejętności na kolejnych szkoleniach organizowanych dla strażaków ochotników.

Zwieńczeniem nauki był piątkowy sprawdzian wiadomości teoretycznych oraz praktycznych. Podczas egzaminu strażacy ochotnicy musieli wykazać się zdobytą wiedzą i umiejętnościami, które oceniała specjalna komisja. Wszyscy druhowie, którzy przystąpili do egzaminu zdali go z wynikiem pozytywnym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.