28 grudnia w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu odbyło się uroczyste przekazanie czterech nowych radiowozów oznakowanych; trzy samochody marki Hyundai i20 oraz jeden pojazd marki Opel Astra, które służyć będą funkcjonariuszom z powiatu. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział: Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec, Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela, Wicestarosta Paweł Kobielusz, Burmistrz Miasta i Gminy Chełmek Andrzej Saternus, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Brzeszcze Łukasz Kobielusz, Naczelnik Wydziału Prewencji KPP Oświęcim, Komendanci Komisariatów Policji w Brzeszczach i Chełmku oraz przedstawiciele mediów.

“Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, insp. Robert Chowaniec, który podziękował przedstawicielom władz samorządowych za wsparcie. Podkreślił, że w efekcie bardzo dobrej współpracy z samorządem lokalnym, który czuje się współodpowiedzialny za utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w powiecie, było możliwe sfinansowanie zakupu radiowozów wartych blisko 252 tysiące złotych. Komendant zaznaczył, iż policjanci w każdej chwili są gotowi, nieść pomoc mieszkańcom, a nowoczesny sprzęt transportowy w znacznej mierze usprawni ich służbę” – czytamy w relacji.

Włodarze powiatu oraz gmin wręczyli kluczyki do radiowozów funkcjonariuszom z poszczególnych jednostek. Policjanci natomiast zaprosili przedstawicieli władz i mediów do obejrzenia wnętrza nowych wozów, z satysfakcją opowiadając o ich wyposażeniu.

Władze gminy Brzeszcze – podobnie jak włodarze pozostałych gmin i starostwa –  w połowie sfinansowały zakup Hyiundaia. Pozostała cześć wartości pochodziła z budżetu Policji.

9 KOMENTARZE

  1. No jeździć w nowym samochodzie jest fajnie… Tylko może na patrol pieszo.. Pod nocny na Paderewskiego. Przed “5” na Paderewskiego gdzie notorycznie jest spożywany alkohol.. I cisza nikogo że służb tam się nie uswiadczy

  2. Własnie, policjant powinien chodzić, może zauważyłby patologie pod Nocnym na Paderewskiego. Nik nigdy nie widział policjanta na Paderewskiego, dziaciakom musiałem pokazać kto to jest i jak wygląda na Internecie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.