Podczas sesji Rady Miejskiej w Brzeszczach 29 marca 2022 roku został przedstawiony i zaprzysiężony nowy radny Gminy Brzeszcze. W związku z wygaśnięciem mandatu zmarłej w lutym radnej Haliny Czopek.

Komisarz Wyborczy w Krakowie postanowił o wstąpieniu na jej miejsce Wojciecha Andrzejczaka, który w wyborach  21 października 2018 roku uzyskał kolejno największą liczbę głosów z listy nr 10, zgłoszonej przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
Zgodnie z art. 23a ustawy Samorząd Gminny radny, który uzyskał mandat w czasie trwania kadencji, na pierwszej sesji, na której jest obecni, składa ślubowanie o treści:
“Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”.

 

7 KOMENTARZE

    • Nikt nie podważa wyników wyborów. Z całym szacunkiem dla nowego radnego, ale “weszła wrona itd”, będzie słuchał swoich z PIS. Brak wizytówki nowego radnego pokazuje gdzie PIS ma mieszkańców Brzeszcz

      2
      3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.