Ochotnicza Straż Pożarna w Zasolu, w gminie Brzeszcze to kolejna małopolska jednostka, która otrzymała wsparcie finansowe na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie i swoim najbliższym. Wielką rolę odgrywają w tym wszelkie służby, wśród których nieocenionym wsparciem są zastępy strażaków-ochotników. Nowy samochód to spełnienie marzeń druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Zasolu. Dzięki niezwykłej aktywności własnej oraz wsparciu samorządów i instytucji do remizy trafił nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy

Pozyskany przez strażaków pojazd to 320 konny uterenowiony średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN tgm 18.320 Jego zabudowa została wykonana z aluminium z elementami kompozytu. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 4,5 tyś. litrów. a na środek pianotwórczy – 400 litrów. Samochód jest wyposażony m.in. w: autopompę o wydajności 4,5 tys. litrów na minutę, maszt oświetleniowy, sprzęt łączności, działko wodno-pianowe, wyciągarkę elektryczną o uciągu 9 ton oraz podstawowy sprzęt burzący.

Wartość całkowita pojazdu to prawie 1 mln zł.

5 KOMENTARZE

  1. Gratuluje kolegom świetnego wozu, szanujcie go i cieszcie się nim. Ale chciałbym, żeby Zarząd OPS Zasole wnikliwie i z rozsądkiem wskazał kierowców tego sprzętu. Bo kiedyś miałem okazję jechać za waszym dziadkiem Jelczem do Oświęcimia. Szczerze, mam wrażenie, że ten kierowca ma problemy psychiczne, brak wyobraźni i obecność jego w samochodzie z kogutami na dachu jest przedłużeniem jego męskości. ( jechał bez włączonych sygnałów, więc nie do akcji). Prędkość i pokonywanie zakrętów jak na odcinku specjalnym była co najmniej debilizmem i brakiem jakichkolwiek odruchów pracującego mózgu. Jego jazda była niebezpieczeństwem dla jego, kolegów w wozie jak również dla innych użytkowników drogi. Chłopie jeżeli to czytasz ! ochłoń bo zrobisz komuś krzywdę i sam sobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj