Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu  otrzymali nowy, oznakowany radiowóz marki Volkswagen T6. Furgon będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w codziennej służbie patrolowej, a także do przewożenia osób zatrzymanych. 

Wartość nowego radiowozu to 200 tysięcy złotych, jego zakup sfinansowała Komenda Główna Policji w ramach „Programu Modernizacji Policji”, natomiast przekazania dokonała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Przekazany radiowóz to najnowsza wersja VW T6. Samochód jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, kamerę cofania oraz silnik wysokoprężny o pojemności 2.0 l i mocy 150 KM. W pojeździe służbę może pełnić 5 policjantów. Ponadto w tylnej części znajduje się przedział dla 2 osób zatrzymanych. Nowością w oznakowaniu pojazdu jest hasło „Pomagamy i Chronimy”,  wokół gwiazdy policyjnej znajdującej się na drzwiach radiowozu.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.