Policjanci przejęli z rąk świadków  41-letnią nietrzeźwą mieszkankę Brzeszcz. Kobieta mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu zamierzała prowadzić samochód, opiekując się dwójką maleńkich dzieci.

“W sobotni wieczór tuż po godzinie 19.00, policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach otrzymali zgłoszenie, dotyczące ujęcia pijanej kobiety na parkingu, znajdującym się przed jedną z restauracji w Brzeszczach. Z relacji zgłaszającej wynikało, że pod opieką nietrzeźwej znajdował się niemowlak oraz kilkuletnia dziewczynka. We wskazany rejon natychmiast udał się jeden z patroli” – czytamy w policyjnym komunikacie.

Policjanci na miejscu zastali pięcioro mieszkańców Brzeszcz oraz nietrzeźwą i agresywną kobietę. Jak wynikało z relacji świadków, do ujęcia doszło w chwili, gdy pijana kobieta zamierzała odjechać samochodem, w którym znajdowało się dwoje zapiętych w foteliki dzieci: trzymiesięczny chłopczyk oraz jego trzyletnia siostrzyczka.

Badanie stanu trzeźwości zatrzymanej wykazało 2,41 promila alkoholu. Ponadto, podczas czynności kobieta była wulgarna i znieważała interweniujących policjantów.

Dzieci trafiły pod opiekę rodziny, natomiast wobec kobiety wszczęto postępowanie w związku podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu dzieci, nad którymi miała obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

41-latka odpowie również za znieważenie policjantów, za co grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności.

Materiały dotyczące zdarzenia zostały również przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydział Rodzinny i Nieletnich.

“Ogromne podziękowania należą się mieszkańcom Brzeszcz, którzy ujęli nietrzeźwą zgodnie z hasłem „Widzisz – Reaguj”. Osoby te dostrzegły zagrożenie, a następnie podjęły natychmiastowe działanie, aby zapobiec konsekwencjom karygodnego zachowania rodzica. Takie postępowanie osób postronnych jest niezwykle ważne także ze względu na ujawnienie zaniedbań opiekuńczych wobec dzieci” – dodają policjanci.

Sytuacja rodzinna małoletnich zostanie dokładnie zbadana przez sąd, a następnie zostaną podjęte odpowiednie decyzje opiekuńcze.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj