Dwaj mieszkańcy województwa śląskiego, w tym jeden starający się o wstąpienie do służby w Policji, wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Zatrzymany obywatelsko drogowy przestępca wsiadł za kierownicę mając w organizmie blisko 4 promile alkoholu.

“Do zdarzenia doszło na ulicy Wilamowickiej w Rajsku, w ostatnią sobotę września tuż po godzinie 14.00.  Jadący samochodem dwaj młodzi mieszkańcy Woli zauważyli, że znajdujący się przed nimi samochód marki Opel Astra jedzie slalomem. Styl jazdy sugerował im, że za kierownicą auta może znajdować się nietrzeźwy kierowca. Wykorzystując okazję wyprzedzili opla, po czym zwolnili, doprowadzając do zatrzymania pojazdu. Widząc stan kierowcy szybko potwierdzili wcześniejsze przypuszczenia. Kierujący był pijany, więc aby uniemożliwić mu dalszą jazdę wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i wezwali Policję” – podaje oświęcimska Komenda.

Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 48-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze. Badanie stanu trzeźwości brzeszczanina wykazało 3,97 promila alkoholu.

Zatrzymany – jak sam zrelacjonował – od rana wypił jedynie trzy piwa. Poprzednie dni były jednak znacznie bardziej imprezowe:  w środę miał wypić 16 piw, w czwartek – 12, a w piątek – 11 piw.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

7 KOMENTARZE

  1. Ale z was oszołomy jakby zdążył zabić kogoś z waszych bliskich zanim go zatrzymali pewnie inaczej byście pisali coooo…. Jakie wieśniaki no po prostu żenada

    10
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj