Policjanci z oświęcimskiej drogówki dbając o bezpieczeństwo na drodze zatrzymali do kontroli kierowcę który popełnił dwa wykroczenia. Jak się okazało mężczyzna, wiózł poszukiwanego znajomego, który chwilę wcześniej dokonał dwóch kradzieży sklepowych.

„Do zdarzenia doszło w środę (24 kwietnia 2019) po południu w Jawiszowicach na drodze wojewódzkiej nr 949, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż po godzinie 16.00 zmierzyli prędkość fiata punto jadącego od strony Brzeszcz, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Laserowy miernik prędkości wskazał, iż pojazd na odcinku gdzie obowiązywała prędkość do 50km/h poruszał się o 20 km/h szybciej, ponadto kierowca nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z ujawnionymi wykroczeniami mundurowi dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Pojazd zjechał na pobocze, więc policjanci przystąpili do kontroli drogowej”- mówi Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

„Za kierownicą auta siedział 21 – letni mieszkaniec Kęt, który został poinformowany o popełnionych wykroczeniach oraz nałożeniu mandatów karnych. Następnie policjanci wylegitymowali siedzącego obok kierowcy pasażera. Okazało się, że 20 – latek bez stałego miejsca zamieszkania jest poszukiwany przez bielski sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został więc powiadomiony o zatrzymaniu. Podczas prowadzonych czynności policjanci zwrócili uwagę na znajdującą się w fiacie torbę wyładowaną różnymi kosmetykami, maszynkami do golenia oraz artykułami spożywczymi.  Właścicielem artykułów okazał się  poszukiwany mężczyzna. Policjanci poprosili go o przedstawienie dowodów zakupu przedmiotów. 20 – latek stwierdził  jednak, że towar kupił w jednym ze sklepów lecz paragonów nie zbiera”- dodaje Jurecka.

„Powyższy fakt szybko zweryfikowali policjanci ustalając, że kilkadziesiąt minut wcześniej doszło do dwóch kradzieży sklepowych na terenie marketów w Brzeszczach. Ze sklepów zniknęły identyczne artykuły do tych znalezionych w pojeździe dla osób zatrzymanych. Po zebraniu dowodów zostały mu przedstawione zarzuty kradzieży.  Następnie został osadzony w jednym z zakładów karnych. Aktualnie policjanci ustalają czy podejrzany o kradzieże miał związek z innymi przestępstwami kryminalnymi.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na Twoją reklamę- redakcja@infobrzeszcze.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.