Polscy uczniowie będą mogli korzystać w formie zdalnej z bezpłatnych pobytów studyjnych online organizowanych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Pandemia zmieniła wiele obszarów naszego życia: od pracy, wypoczynku i podróży po edukację. Reagując na wyzwania, które stawiają przed nami obecne ograniczenia, postanowiliśmy dostosować nasz program pobytów studyjnych do formy online – mówi Andrzej Kacorzyk, dyrektor Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, dodając że w lutym placówka zrealizowała pilotaż zdalnych pobytów studyjnych, w którym uczestniczyły wybrane klasy szkolne z całej Polski.

Zdalny pobyt studyjny obejmuje prezentację historycznego terenu byłego obozu w wirtualnych panoramach, uzupełnioną warsztatami podsumowującymi prowadzonymi przez zespół MCEAH.

Proponowane zajęcia mają na celu zapoznanie uczniów z historią niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz, zachęcenie ich do dyskusji o ważnych zagadnieniach związanych z tym tematem i przygotowanie ich do bardziej pogłębionego zwiedzania Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau w przyszłości.

– Przygotowane przez nas warsztaty podejmują nie tylko tematy historyczne, ale też odnoszą się do niezwykle ważnych zagadnień naszej moralnej odpowiedzialności za świat budowany właśnie na refleksji nad tragedią Auschwitz – podkreślił Andrzej Kacorzyk.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, jednak liczba miejsce jest ograniczona.

Zdalne pobyty studyjne odbywają się za pośrednictwem platformy Zoom i trwają 4 jednostki lekcyjne (do 3 godzin). Dla grup, które już wcześniej miały możliwość zwiedzania Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, możliwa jest rezerwacja jednego z siedmiu warsztatów tematycznych:

– Historia zapisana w przedmiocie
– „Jestem zdrów i czuję się dobrze” – korespondencja więźniarska
– Jednostka wobec rzeczywistości obozowej
– Propaganda w nazistowskich Niemczech 1933-1945
– Trauma – życie byłych więźniów po wojnie
– „Przetrwali, by żyć” – świat po Auschwitz
– „Nie bądźcie obojętni!” – przesłanie świadków Auschwitz

Szczegóły Tutaj.

Rezerwacji zdalnych pobytów studyjnych można dokonać drogą mailową.

(źr., fot. oswiecim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.