Nowy oznakowany Volkswagen Caddy wzbogacił flotę pojazdów Komendy Powiatowej Policji Oświęcimiu. Będzie służył policjantom Wydziału Ruchu Drogowego w działaniach mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu oświęcimskiego.

Samochód kosztował ponad 180 tysięcy złotych. Jego zakup sfinansowała Komenda Główna Policji w ramach „Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020”.

“Pojazd kryje pod maską turbo benzynowy silnik 1395 cm3 /130 KM. Jednostka współpracuje z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów DSG. Auto wyposażone jest również w automatyczną klimatyzację, biksenonowe reflektory, tempomat oraz komplet systemów bezpieczeństwa z 6 poduszkami powietrznymi i systemem stabilizacji toru jazdy, a także w kamerę cofania i wiele innych elementów poprawiających bezpieczeństwo” – czytamy na stronie oświęcimskiej Komendy.

Samochód został przystosowany do służby w Policji m.in. auto wyposażono w instalację łączności radiowej, oczywiście oznakowanie zewnętrzne wraz ze światłami uprzywilejowania w ruchu, w pojeździe zostały zamontowane blaty do sporządzania dokumentacji. Ponadto w radiowozie będzie przewożony specjalistyczny sprzęt do kontroli emisji spalin pojazdów benzynowych, diesli, LPG lub CNG. Z

“Z całą pewnością nowy radiowóz usprawni służbę policjantów, a także przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu oświęcimskiego” – przyznają funkcjonariusze.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.