Początkiem września Ministerstwo Sportu i Turystyki zatwierdziło i pozytywnie zaopiniowało wniosek Gminy Brzeszcze o przyznanie blisko 2 milionów dotacji na przebudowę przyszkolnych boisk. Pieniądze pochodzić będą ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wyremontowanych zostanie w sumie pięć boisk: w Brzeszczach, Jawiszowicach, Skidziniu i Zasolu.  

„Wniosek o dofinansowanie zadania pn. „Modernizacja szkolnej infrastruktury sportowej na terenie Gminy Brzeszcze” ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej złożony został do Ministerstwa Sportu i Turystyki w marcu br. Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej poprzedzone było kilkumiesięcznym opracowywaniem projektów oraz uzyskaniem pozwoleń budowalnych. Prace projektowe prowadzone były od połowy 2017 roku” – podaje Urząd Gminy w Brzeszczach.

„W czasie przygotowania wniosku odbyły się m.in. trzy spotkania konsultacyjne z nauczycielami wychowania fizycznego w placówkach, obok których powstaną obiekty sportowe, a także z przedstawicielami LKS-u w Jawiszowicach. Zgłaszane uwagi i propozycje zostały uwzględnione w projektach zagospodarowania terenu, co sprawia, ze zmodernizowane obiekty odpowiadają potrzebom i oczekiwaniom społeczności lokalnej” – czytamy.

W ramach projektu zrealizowanych zostanie pięć zadań:

 • modernizacja boiska sportowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Brzeszczach – szacowany koszt realizacji zadania: ok. 1,4 mln  złotych,
 • modernizacja boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Brzeszczach – szacowany koszt realizacji zadania: ok. 890 tysięcy złotych,
 • przebudowa boiska sportowego na boisko wielofunkcyjne wraz obiektami sportowymi przy ZSP nr 6 w Jawiszowicach – poprawa szkolnej infrastruktury sportowej – szacowany koszt realizacji zadania: ok. 1,18 mln  złotych,
 • przebudowa boiska sportowego na boisko wielofunkcyjne wraz z obiektami sportowymi przy ZSP nr 3 w Skidziniu – poprawa szkolnej infrastruktury sportowej – szacowany koszt realizacji zadania: ok. 1,22 mln  złotych,
 • przebudowa boiska sportowego na boisko wielofunkcyjne wraz z obiektami sportowymi przy SP w Zasolu – poprawa szkolnej infrastruktury sportowej – szacowany koszt realizacji zadania: ok. 1,08 mln  złotych.

W najbliższych tygodniach ogłoszone zostaną postępowania przetargowe, mające na celu wyłonienie wykonawców poszczególnych kompleksów sportowych. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to rok 2020.

Całkowity szacunkowy koszt realizacji projektu „Modernizacja szkolnej infrastruktury sportowej na terenie Gminy Brzeszcze” wynosi 5.784.218,75 zł, z czego dotacja Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej to 1.908.700,00 zł, a środki budżetu Gminy Brzeszcze 3.875.518,75 zł.

Więcej szczegółów planowanych prac na stronie brzeszczańskiego Urzędu Gminy. 

20 KOMENTARZE

 1. Kochani Brzeszczanie ! Wam to nikt nie dogodzi, nie ma dofinansowania więc nie ma remontów to źle, załatwili dofinansowanie i ruszają z modernizacją boisk przyszkolnych to też źle, bo nie budują orlików…Panie KSG w piłkę można pograć na stadionie. Panie Waldku czytać ze zrozumieniem to w obecnych czasach podstawa

 2. A gdzie orliki ? Zero boisk do gry w Piłkę Nożną ( trzeba na Wolę jechać aby sobie w cywilizowany sposób zagrać) … to jakieś jaja i patologia. Wyborcy zapamiętają – wybory tuż tuż ….

  • Orliki były możliwe za Jankowskiej. Nie skorzystała. I już ich nie będzie, bo to pomysł Tuska. Zapomnij. Obecna władza gminy bierze, co jest. I chwała im za to.
   A w SP na wf uprawiają różne dyscypliny sportu.

 3. Największa szkoła SP2- 890 tyś, Skidziń szkoła dla kilkudziesięciu uczniów pond milion podobnie jak Zasole nie gminne. Czy to jakaś kolejna zemsta p. Cecyli na Starych blokach, Slowackiego i Paderawskiego?

  • Na moje oko – nie jestem budowlańcem – postawienie nowego boiska w modernizacja istniejącego to jednak różne koszty. Chyba nie sądzisz, że inwestycja kosztuje więcej lub mniej w zależności od tego, ile osób z niej będzie korzystać??

   • Zdecydowanie jest różnica, gdy na w-f jest klasa 6-8 osobowa,a gdy jest klasa ok. 20 osobowa i to niejednokrotnie razy 2, a po likwidacji gimnazjum może się okazać, że razy 3(chodzi o trzy klasy). Inwestuje się więcej dla kilkudziesięciu uczniów i kilkuset mieszkańców niż dla docelowo dla około 500 uczniów i kilku tysięcy mieszkańców.
    Poza tym w ramach kiełbachy wyborczej p.Cecylia walczyła o szkołę 8- klasową dla Zasola( którą 2 lata wcześniej zlikwidowała) ponieważ, gdy zarządza nią Fundacja Gmina nic do niej nie dokłada. Nic nie dokłada, tylko ponad milion na boiska, a niebawem być może dwa miliony na sale gimnastyczną.
    Odnośnie niby modernizacji przy SP2 to najpierw trzeba “zdemontować” to co jest czyli stare boisko i wywieźć, aby móc robić to co np. w Zasolu będzie robione na sam początek.
    PS. Hurra, p. Burmistrz wie co dzieciom i młodzieży w gminie potrzeba.

    • Piszą wyraźnie że zakres był konsultowany z nauczycielami. Poza tym boiska są przy szkołach, ale popołudniami będą dostępne dla wszystkich mieszkańców, więc to nie będzie boisko tylko dla klasy 6-osobowej. Jak już pisał ktoś wyżej – niektórym nie dochodzi. Nie ma boiska – źle. Zbudują boisko -jeszcze gorzej.

    • sler ale Ty tępy jesteś!!! To dla tych dzieci ze wsi się już nic nie należy? Aaaa bo to inny sort? Wiadomo inwestycje tylko w mieście. A podatki płacą większe ludzie ze wsi!

     • Dzieci na wsi mają jednego nauczyciela na 8-12 dzieci i nauczyciel jeszcze ma dodatek wiejski a i tak nie daje to geniuszy. Przy takich wielkościach inwestycji (obiektów) dzieci ze wsi jak rozstawią się na boisku to potrzebne im będą lornetki żeby siebie dojrzeć , a w mieście będą po sobie deptać. Ja tak z troski , aby szkół wiejskich nie narażać na dodatkowe koszta na optykę przeinteligentny PATolino.

    • Optyk, psycholog i psychiatra to się Tobie przyda. Dodatek wiejski to “karta nauczyciela” i my tego nie ustalamy. Za to mnóstwo geniuszy jest z miasta. Ty jesteś najlepszym przykładem.

 4. Budowac obiekt na Zasolu za ponad milion złotych, a przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brzeszczach dzieciaki same sobie naprawiają stare boisko by móc pograć w wymiarze normalnych warunkach. Chore…

  • Zzg, o ile dobrze czytałem w innym wątku, kandydat Adamczyk odpowiada w gminie za inwestycje. Bardzo dobry gospodarz, praca na Paderewskiego aż wre! Trzeba być ślepym, żeby ekip remontowych nie widzieć 🙂 A tak przestając ironizować – trzeba jego pytać 🙂

   • Na stronie Gminy można znaleźć informacje – były dwa przetargi ogłaszane i nie było żadnych ofert. Kto ma robić ten remont, skoro nie ma wykonawców??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.