We wtorek strażacy z naszej gminy interweniowali w trzech zdarzeniach związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu.

Jak informuje Dyżurny Operacyjny SK KP PSP w Oświęcimiu, pierwsze zgłoszenie wpłynęło przed godziną 9.00.

 • W Jawiszowicach na ulicy Trzciniec strażacy z OSP Jawiszowice prowadzą działania związane z odpompowywaniem wody z rozlewiska utworzonego przez rzekę Wisłe, która zagraża pobliskim zabudowaniem,
 • po godzinie 12:00 strażacy z OSP Brzeszcze oraz OSP Bór udali się na ul. Św. Anny, gdzie woda zgromadzona w nieckach kopalnianych wdziera się do domów,
 • OSP Zasole udało się do Jawiszowic na ulicę Kalinową, w celu odpompowania wody z dojazdu do posesji,
 • JRG Oświęcim prowadziło swoje działania na ulicy Przecznej, gdzie udrażniany jest przepust drogowy.

 

17 KOMENTARZE

 1. Widzę że Pan/Pani Anonim cierpi na zaburzenia Emocjonalne dotyczące Gminy Brzeszcze. Proszę Zdzwonić do ośrodka po Teleporade. Chociaż nie wiem czy w tym przypadku to coś pomoże.

  10
  4
 2. Dla przeszło połowy mieszkańców kopalnia jest ŚWIĄTYNIĄ, jest jak żona Cezara, Można już ogłosić że ,”Brzeszcze wolne od przeciwników kopalni, transformacji terenów górniczych,LGBT,5G,Wi-Fi,drogi S1. Brzeszcze to zadupie. Kraśnik Brzeszczom do pięt nie dosięga. Smutne,ale prawdziwe.

  7
  15
  • Smutne, tylko nieprawdziwe. Pomyśl nad jakąś psychoterapią, ale taką z prawdziwego zdarzenia. Wylewanie tutaj swoich frustracji nikomu nie pomoże, na pewno nie tobie.

   11
   5
 3. Ale wy ludzie brednie wypisujecie żenada!! Pretensje do kogo? Kto jest winny że may taką pogodę szukacie kozła ofiarnego. Jak dzieci hehe… Oczywistą sprawą jest że jeśli są intensywne, długotrwałe opady i jeśli ktoś mieszka w okolicach terenów zalewowych rzek, stawów jest narażony na takie podtopienia które głównie tam występują.

  10
  6
  • Człowieku brednie to piszesz ty, w zachodniej części gminy są duże niecki zapadliskowe dzięki kopalni to jedna sprawa. A druga sprawa to Wilczkowice, w przypadku większych ulew i nie daj Bóg prawidłowej powodzi, 3/4 sołectwa będzie pod wodą. Orientuj się człowieku trochę…

   6
   5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.