Choć mówi się o pierwszych przypadkach koronawirusa wśród pracowników Zakładu Górniczego w Brzeszczach, na ten moment brak jednak oficjalnych informacji ile osób jest zakażonych.

Jak informuje biuro prasowe Tauron wydobycie: “Na chwilę obecną Spółka nie przewiduje kierowania pracowników zarówno ZG Brzeszcze, jak i pozostałych zakładów górniczych na badania na obecność wirusa Sars-CoV-2”.

Nie ma również decyzji Wojewody Małopolskiego o konieczności przeprowadzenia takowych badań.

“Obecnie wszystkie badania na obecność wirusa Sars-CoV-2, które przechodzą pracownicy są przeprowadzane indywidualnie, zgodnie z decyzjami sanepidu”- wyjaśnia rzecznik prasowy TAURON Wydobycie.

84 KOMENTARZE

 1. Niech zamkną wszystkie kopalnie to nie będzie tak wielu zakażeń, a nie chwila i tak mają zamykać kopalnie, brawo dla was wyborców Pedofilów i Sutenerów 🙂
  Teraz można powiedzieć śmiało PiS i ich wyborcy to nie ludzie to ideologia 🙂

  7
  17
  • Każda partia czy ogólnie poglądy polityczne oparte są lub zawierają ideologię i nikt tego nie neguje, więc porównanie słabe Leszku. Musisz gdzie indziej POszukać hipokryzji 😉

   9
   7
  • ciekawe czy pandemia dosięgła GWIAZDY z sugu na szybowym oddziele podobno cwaniakują jakby tam przepracowały ze 20 lat bo mają nszz solidarność za sobą i dyra.

  • Tez głosowałem na PO. Rozumiem że kopalnie w PL robią za duża konkurencję w Europie, szczególnie że Niemcy otwierają kolejne mega kopalnie węgla brunatnego. Nawesz szef Silesii ucieka do nich. Tylko PełO

   1
   2
 2. Gosc pod pseud Anonim to jakas pała z gminy co albo redaguje tu wpisy albo pisze tak aby bylo poprawnie politycznie. Wiec Nie dyskutujcue z tą pałą

  16
  9
 3. Jaki koronawirus. Jedna wielka zasrana ściema. Nie ma tego. Kłamcy chcą uwalić całą gospodarkę świata. Zwykła grypa i tyle. A duszno jak komuś jest. Bo to stres bo myśli że ma covid. Działają na waszą psyche. Wyłącz telewizor i wyjdź na spacer. Będziesz się lepiej czuć

  9
  25
  • Porozmawiaj z tymi, którzy chorując na covid byli w szpitalu i leżeli pod respiratorem. Porozmawiaj z nimi o tym jak walczyli o każdy oddech, jak walczyli z bólem … Porozmawiaj nimi jak długo dochodzą do siebie po tej jak mówisz ” zwykłej grypie”. RTG płuc nie pokazuje stanu stresu tylko stan zapalny płuc. Nie chcesz to nie wierz, masz do tego prawo, ale pozwól również innym mieć odmienne zdanie na temat pandemii. Kim wg Ciebie są owi kłamcy, którzy chcą uwalić gospodarkę świata.

   24
   4
 4. Za to są inne stanowiska o podobnym absurdzie. Albo poziom wynagrodzenia na nich jest absurdem i kpiną! Za co się na tej kopalni płaci? Za robotę czy zbieranie grzybów na zmianie?!?!

  7
  7
 5. Hej. Większość rzeczy pisanych w złych tomach na górników to kłamstwo. Np do Koleszka Mirko: nie ma stanowiska windowej od kilku lat. I nigdy tyle tę Panie nie zarabiały. A były tylko dlatego że ktoś wymyślil taki przepis. Smutno tylko patrzeć jak zamiast być razem W trudnych chwiląch szukamy ……. wroga W śród swoich

  12
  4
 6. Ludzie przestańcie się nakręcać … wszystko to wielka ściema i wykorzystanie okazji do zamknięcia kopalni. Górnicy nagle chorują jest bzdurą. Rząd ma teraz swoje 5 minut żeby to zrobić więc tak się dzieje. Bo nikogo nie wpuszczą do Warszawy na protesty itd.. Myśleć ludziska myśleć.

  13
  13
 7. Dlaczego władzę kopalni nie chcą podstawić wymazobusa? Przecież dziesiątki górników są na kwarantannie a ile zarażonych chodzi wśród mieszkańców.. Czemu nie interweniuje gmina?

  30
  4
   • To kto jest na kwarantannie? I kto choruje. Z tego co wiedzę to oficjalnie przoduje Silesia. A dlaczego omija Tauron wydobycie? Tam jest wirus gdzie władza chce kogoś wykończyć lub zdołować. Za chwilę wykończą Biedronkę bo potrzebują jakiejś Sieci spożywczej do oferowania produktów bez tzw pośredników. Chyba Sasin obejmie prezesowstwo bo on jest jedyny.

    10
    11
   • JEŚLI BURMISTRZA nie interesuje stan zagrożenia obywateli proponuje rozpisanie referendum o usunięciu z stanowiska BURMISTRZA BRZESZCZ.

    6
    17
   • PYTANIE DO ANONIMA>>> dlaczego w Brzeszczach jest 78 wszpitalu a 102 zarażone a w takim Oświęcimiu gdzie jest trzy razy tyje mieszkańców co w całej gminie Brzeszcze jest tylko parenaście przypadków???? TO JAKAŚ ZMOWA????? a moze coś jeszcze czego nie wiemy??

    13
    3
    • Muszę uściślić twoją wypowiedź. Korzystając z artykułu w faktach oświęcimskich, w gminie Brzeszcze na dzień 10.08 jest 78 zakażeń. 102 to liczba zakażeń w ogóle i od niej trzeba odjąć ozdrowieńców i osoby zmarłe wtedy wyjdzie to 78. Trzy razy więcej mieszkańców to jest w mieście Oświęcim razem z gminą Oświęcim i wg tego samego artykułu jest tam 29 zakażeń. Skąd takie różnice? Można oczywiście tylko się domyślać, przy czym powody mogą być prozaiczne, niekoniecznie spiskowe. W naszej gminie mieliśmy dobowe wzrosty po 13 i 15 zakażeń i to np. mogły być efekty dwóch wesel czy jak tu ktoś wspomniał zebrania chóru. Zwróć uwagę na fakt, że sanepid posiada wywiad na temat osób zakażonych, wie jakie zawody wykonują i z kim mieli styczność w ryzykownym okresie.
     Ja takiego wywiadu nie posiadam i też nie zakładam niczyjej złej woli. Dlatego irytują mnie wpisy osób, które pomimo braku takich informacji jadą po kopalni jak na łysej kobyle.

     10
     4
     • “Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu odparł, że na terenie gminy Brzeszcze nie ma ogniska epidemii, a osoby zakażone koronawirusem to pracownicy pobliskich śląskich kopalń i tam się zakaziły.” To zdanie pochodzi z artykułu infobrzeszcze i uzupełnia mój wcześniejszy post.

      6
      6
 8. ABY NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY sanepid w Oświęcimiu zdecydował o nie publikowaniu danych z gmin a jedynie podawać informacje ogólnikowe > to jest łamanie prawa obywateli do wiedzy o sytuacji w miejscu zamieszkania. CO NA TO BURMISTRZ??? też został ODCIĘTY?????????????

  27
  5
   • mam prawo wiedzieć i wcale nie chodzi o jakieś tam plotki tylko realne zagrożenie zdrowia a nawet życia. Jak tego nie rozumiesz to już nie moja sprawa a twoja.Ja mam prawo i tego będę się domagał!!!

    21
    4
  • Wygląda na to, że włodarze naszej gminy mają wakacje ….
   Człowieku radź sobie sam !!!
   W sklepach nadal dużo bezmaseczkowców lub z nosami nad maseczką, zero reakcji ze strony pracowników .
   Czyli jesteśmy w punkcie wyjścia, nadal tzw. “tumiwisizm”.

   17
   6
  • Popieram Brzeszczanina w całej rozciągłości. Badanie na kopalni powinno być przeprowadzone. Nikt nie chce w ten sposób zamykać zakładu. Mam prawo wiedzieć dlaczego nie robią tam badań przesiewowych. Brak takiej wiedzy to realne zagrożenie mojego zdrowia, mojego życia. RYL uważa że to jest złe nastawienie do kopalni i górników, to największa bzdura jaką można napisać.

   19
   4
   • “Brak takiej wiedzy to realne zagrożenie mojego zdrowia, mojego życia.” A gdybyś pozyskała taką wiedzę to zagrożenie by zniknęło? Wczoraj chciałaś przeprowadzać testy w zakładach pracy, dziś interesuje cię tylko kopalnia. Dlaczego? Co się stało od wczoraj? Przecież twoje rozumowanie kupy się nie trzyma. Tematu największych bzdur i przysługujących praw nawet nie ruszam.

    2
    10
    • cyt… A gdybyś pozyskała taką wiedzę to zagrożenie by zniknęło?… Tak zagrożenie mojego zdrowia zostałoby zminimalizowane, gdyż wszyscy chorzy byliby w domu a podejrzani na kwarantannie a nie w kolejce do sklepu. Anonimie wymagasz ode mnie ( i innych) odpowiedzi zdecydowanie na TAK lub NIE. W tak krótkich postach nie da się szczegółowo opisać swoich wątpliwości, ja je mam może Ty nie. I to nas różni.

     7
     1
 9. Masakra ile tu ludzi negatywnie nastawionych do kopalni, pierwszy raz widzę żeby mieszkańcy sami chcieli uwalić zakład pracy który daje utrzymanie miastu i sąsiednim wsią, Polacy to jednak chory i zawistny naród, ludzie nie chcą mieć lepiej tylko żeby sąsiad miał gorzej, trzeba było iść na kopalnie, droga wolna, a nie teraz obarczać winą za całe zło i zachorowania górników

  32
  16
 10. Po co badania? Żeby pod płaszczykiem wirusa i wyników badań które można między bajki wsadzić zniszczyć następny zakład pracy i wywalić ludzi na bruk? Bez kopalni Brzeszcze będą jak (nie ubliżając) Wola, tego chcecie? Pobadajcie sobie pracowników w biedronce, Lidlu i innych dużych zakładach pracy w okolicy, myślicie że tam pracują ludzie odporni na wszystko?

  12
  17
 11. Witam Panie burmistrzu pan jako gospodarz naszej gminy nie powinien pan kazać wprowadzić badań w kopalni? Chodzi o bezpieczeństwo wszystkich ludzi.

  22
  11
   • Z racji zajmowanego stanowiska z wyboru jest prawnie odpowiedzialny za bezpieczeństwo mieszkańców Brzeszcz> jeżeli nie wywiązuje się z tego można w każdej chwili zorganizować referendum i odwołać skoro ma gdzieś bezpieczeństwo mieszkanców Brzezszcz!!!!!!

    15
    1
 12. Dopuściliśmy do rządzenia krajem niezłych…. więc teraz mamy co mamy. Weźcie się za obronę kraju, ulica czeka! ULICA czeka. My protestowaliśmy 5 ostatnich lat! Gdzie byliście Wy? Znowu idziemy na ulice, to teraz najważniejsze.

  9
  14
  • Lin, tak samo można zapytać dlaczego nie są wykonywane badania w zakładach branży motoryzacyjnej, gdzie pracuje znaczna ilość mieszkańców naszej gminy a pracują tam z osobami z innych, zakażonych, powiatów ???

 13. Koledz i Koleżanki mądrze się wypowiadający zapraszamy do pracy na dole i po pierwszej dniówce jak oczywiście uda wam się przepracowac całą i się nie zes….racie zaraz pod szybem możecie coś powiedziec jest to praca dla ludzi twardych i nie bojących sie cięzkich warunków szanujmy tych pracowników bo to jest Praca z Tradycją , a wy myślicie ze ciepło w waszych blokach robi się z czego ,jagbyście mogli to nawet latem puszczalibyście ogrzewanie .SZCZĘŚĆ BOŻE BRACIOM GÓRNIKOM Z CAŁEJ POLSKI

  68
  29
  • Kto ma ciężko to ma połowa to stanowiska wyjęte prosto z socjalizmu. Jak się dowiedziałem że jest u was laska co obsługuje windę i zarabia ponad 3,5 tys. To prawie się posrałem że śmiechu. Nic dziwnego że kopalnie są nierentowne. Pracownicy biurowi potrzebują stanowisko dźwigowego. Proponuje w takim razie dla pracowników dolowych pomocnika do lampy może też jakiś kilofowy by się sprzydał i jak najwięcej przyjęć na lepsze stanowiska dla plecaków. Zatrzymaliscie się w latach 70 tych A tylko byście wszystko chcieli i zawsze mało żenada

   22
   6
 14. Górnicy nie róbcie badań i tak wyślą was na kwarantannę ma wynik nieokreslony . Ja mam już 6 z kolei test i jestem od 4tygodni na kwarce.
  Zamykają kopalnie. W Biedroncee nie ma zachorowan w Dino Tesco netto Inter też nie.

  30
  15
 15. Koronawirus to ściema. Co to za choroba, którą przechodzi się bezobjawowo? Każda choroba ma jakieś symptomy, objawy, a tu? Trzeba zrobić test by się dowiedzieć, że się ma przeciwciała buhahaha…wierzcie dalej w te ściemy. A co do kopalni to niestety złote czasy minęły. Tylko wynik ekonomiczny teraz się liczy. Jak go nie będziemy robić to już się może nie udać jak w 2015 roku

  34
  19
  • Ty jąkała (Aaa), trochę szacunku, bo górnicy to też ludzie, a nie ideologia. Mają rodziny : rodziców, zony i dzieci i mimo, że oni to mogą przejść bezobjawowo, to ich bliscy już niekoniecznie. A może Ty masz sąsiada górnika ???. Więc nie życz drugiemu , co Tobie niemiłe.
   Aaa jeszcze jedno pytanie…. sądząc z ubogiego słownictwa , byłeś kiedyś w burdelu ?

   53
   12
   • Dziadziuś takiego typowego Aaa sprowadził się tutaj żeby tyrać na Brzeszczach i żeby wnuczek nie musiał w rodzinnym pierdziszewie kóz pasać. Teraz wnusio będzie eksterminował i zamykał burdel. Taka historia.

    24
    8
 16. jak wybuch metanu rozwalił korek na 05 nie przewidywali wzywania WUG czy przeciwdziałania ponownym tego typu zjawiskom to sie będą jakimś wirusem przejmować,prędzej nas wykończy burdel na dojściu do rejonu mam na myśli chodnik 940 i 022. Poślady zacisnąć i plan wykonywać,Szczęść Boże!

  10
  8
  • Czy ty jako Górnik który narzeka na warunki dojścia do rejonu choć raz zgłosiłeś problemy do swojego kierownika, dyspozytora – BHP lub SIP pewnie nie bo ci co dużo na forum szczekają jaj nie mają u nas na Janinie dopiero był burdel. MOże związki zawodowe pomoga tylko które mają tam odwagę bo różne rzeczy o waszej słychać na naszej grubie tylko jedynie nowo załozony sierpień 80 coś robiu u was też podobno działają Może pomogą

   7
   2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.