W ostatni wakacyjny weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnowali bezpieczeństwa na drogach powiatu oświęcimskiego, mając na względzie wzmożonych ruch związany z powrotami z letniego wypoczynku. W trakcie nadzoru nad ruchem drogowym mundurowi przerwali rajd kierującemu z cofniętymi uprawnieniami oraz ośmiu piratom drogowym.

  • 28 sierpnia policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. O godzinie 16.30 w Witkowicach na ulicy Kanada zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy marki VW Transporter, którego kierowca jechał z prędkością 108km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Jak się okazało związek z niebezpieczną jazdą miał 42-letni mieszkaniec Makowa Podhalańskiego.
  • 29 sierpnia o godzinie 12.30 w Zasolu na ulicy Kostka Jagiełły policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW, za którego kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Podczas kontroli okazało się, że młody kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania.
  • O godz. 13.20 w Piotrowicach na ulicy Andrychowskiej do kontroli drogowej został zatrzymany 26-letni mieszkaniec Żyrardowa, który kierując samochodem marki Renault, jechał z prędkością 103km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.
  • O 15.00 na ulicy Beskidzkiej w Witkowicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 27-latka z gminy Oświęcim, który samochodem marki Audi jechał z prędkością 114 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość, aż o 64 km/h.
  • O godz. 16.00 na ulicy Długiej w Polance Wielkiej  do kontroli drogowej został zatrzymany 18-letni mieszkaniec gminy Oświęcim, który kierując samochodem marki Volvo, jechał z prędkością 101km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.
  • O godzinie 16.30 w Łękach na ulicy Piastowskiej do kontroli drogowej został zatrzymany 54-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, który kierując samochodem marki Opel Astra jechał z prędkością 105km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.
  • O 18.00 na ulicy Kościuszki w Kętach  do kontroli drogowej został zatrzymany 24-letni mieszkaniec Chełmu Śląskiego, który kierując samochodem marki Opel Astra jechał z prędkością 106km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.
  • O godzinie 18.30 w Kętach na tej samej ulicy do kontroli drogowej zatrzymano 53-letniego mieszkańca Kęt, który kierując samochodem marki BMW jechał z prędkością 107km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.
  • O 22.15 na ulicy Jagiełły w Oświęcimiu  do kontroli drogowej został zatrzymany 35-letni mieszkaniec gminy Oświęcim, który, który na motocyklu marki Suzuki jechał z prędkością 108km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.

Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Z kolei kierowcy, który wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj