Stowarzyszenie Przyjaciół Jawiszowic wraz z Ośrodkiem Kultury w Brzeszczach realizuje projekt Wirtualna Piykno Izba. Dzięki rozpoczętej inicjatywie do jawiszowickiej Izby Regionalnej, która z sukcesem funkcjonuje od blisko roku, będziemy się mogli udać zdalnie, na wirtualne zwiedzanie.

Pikno Izba oficjalnie została otworzona 30 września 2019 roku w jawiszowickiej ‘Sołtysówce’. Stworzenie jej było możliwe dzięki staraniom Pań z Koła Gospodyń Wiejskich ‘Jawiszowianki’, które są także formalnym opiekunem tego miejsca.

Izba pełni funkcje edukacyjno – poznawcze. Powstała by ocalić od zapomnienia lokalne tradycje, obrzędy i zwyczaje. W specjalnie zaadaptowanych pomieszczeniach ‘Sołtysówki’ zgromadzono naczynia i sprzęt gospodarstwa domowego, meble, przykładowe ozdoby oraz stroje sprzed kilkudziesięciu lat. W dużej mierze są to eksponaty podarowane przez mieszkańców Jawiszowic.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w Sieci”.

23 października na sali Ośrodka Kultury na sali widowiskowej Ośrodka Kultury odbędzie się uroczyste posumowanie realizowanego projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.