Plac zabaw w Jawiszowicach zaprasza do zabawy! W minionym tygodniu oddano do użytkowania nowe urządzenie na placu zabaw w centrum Jawiszowic. Budowa miejsca aktywności dla najmłodszych została zgłoszona przez mieszkańców w ramach Funduszu Sołeckiego.W 2021 roku zrealizowano ostatni, trzeci etap inwestycji. Nadchodzące wakacje dzieciaki na pewno spędzą aktywnie!

Budowa placu zbaw na pustej dotychczas działce położonej w centrum Jawiszowic, tuż obok szkoły podstawowej oraz przedszkola, była realizowana w trzech etapach. Mieszkańcy konsekwentnie w 2019, 2020 oraz 2021 roku decydowali o doposażaniu miejsca rekreacji. W czerwcu dokonano odbioru ostatnich urządzeń. Plac w pełni wyposażony czeka na młodych użytkowników!

Różnorodność urządzeń zabawowych na pewno zaspokoi oczekiwania najmłodszych i nieco starszych mieszkańców, dając możliwość aktywnego spędzenia letnich dni.
Plac jest wyposażony w karuzelę, bujaki, zestaw sprawnościowy oraz zestaw zabawowy, panel edukacyjny “Matematyka”. Pod sprzętami ułożono zabezpieczające maty przerostowe. Oczywiście nie zabrakło ławek, a także niezbędnych koszy na śmieci.  Plac zabaw jest ogrodzony, a zasady korzystania z miejsca rekreacji określa Regulamin.

Wykonawcą zadania “Plac zabaw – Jawiszowice” była firma PPE POLAND Sp. z o.o., ze Świętochłowic. Całkowity koszt budowy placu wyniósł ponad 104 tysiące złotych, w tym 5,3 tysiąca dokumetnacja projektowa oraz 98,8 tysiąca złotych dostawa urządzeń i wyposażenia. Zadanie zrealizowano w ramach Fundusz Sołeckiego Jawiszowic.
(źr., fot. Brzeszcze.pl)

6 KOMENTARZE

  1. I kolejny plac zabaw nie pr,stosowany do najmłodszych dzieci. Wszystko fajnie ale pomijając fakt braku odpowiednich placów zabaw na terenie gminy , to takie na których 2 latek może ciekawie spędzić czas nie ma absolutnie wcale. Wstyd i żenada dla wodarzy….

    2
    7

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.