22 stycznia w Urzędzie Gminy oficjalnie podpisano umowę na dokończenie robót budowlanych związanych z przebudową i rozbudową oczyszczalni ścieków w Brzeszczach. Umowę parafowali: Zastępca Burmistrza – Łukasz Kobielusz, Skarbnik Gminy – Renata Dudziak oraz Członek Zarządu Instal Kraków S.A. – Rafał Markiewicz.

Realizacja przedsięwzięcia potrwa do czerwca 2021 r., a wartość robót budowlanych zgodnie z ofertą przetargową wykonawcy wyniesie 31.278.900,00 zł brutto, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Działanie 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” to kwota ok. 13,5 mln zł.

“Modernizacja oczyszczalni ścieków w Brzeszczach przewiduje przebudowę i rozbudowę części mechanicznej, biologicznej i osadowej oraz budowę niezbędnej infrastruktury technicznej. Część istniejących obiektów i instalacji na terenie obiektu wymaga pilnej wymiany i unowocześnienia, co jest związane nie tylko z rozwojem technologicznym w zakresie oczyszczania ścieków, ale również koniecznością dostosowania do zmieniających się norm polskich i unijnych w tym zakresie. Dodatkowo plany modernizacyjne przewidują rozwój gminnej infrastruktury kanalizacyjnej, m.in. plany budowy dodatkowych odcinków kanalizacji sanitarnej, a co za tym idzie zwiększającą się liczbę osób korzystających z oczyszczalni” – podaje strona brzeszcze.pl.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

8 KOMENTARZE

 1. Do burmistrza: Kiedy urzad marszalkowski przeleje 4 bańki na konto gminy czy AK za podpisanie umowy na wywóz smieci? (bo taki byl chyba warunek). chyba ze warunek stal sie haczykiem do klepniecia uchwały… Pamietaj Pan, czerwiec nadejdzie a Panu moze braknąć ć tych 4 milionów… I

  6
  4
 2. Czyżby w naszym urzędzie nie znali pojęcia “dress code” ? Strój urzędnika jest jego wizytówką i albo dodaje powagi, albo ją odejmuje. W tym wypadku odpowiedź jest oczywista. Milionowa umowa, a strój jak na sobotni wypad na targ.
  Ps. Jestem pewien, że przedstawiciel Instalu chcąc się dopasować do sytuacji zdjął krawat… 🙂

  29
  3
  • Nie tylko zdjął krawat, ale i rozwiązał sznurówki, czyżby Jan nie zauważył, a fe proszę Pana/i taka nieuważna obserwacja, widocznie to był dzień na “Smart casual”.

   1
   15

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.