Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński wziął dziś udział w kolejnym posiedzeniu Stowarzyszenia Forum Małopolski Zachodniej. Uczestniczyli w nim włodarze kilku miast i gmin powiatów oświęcimskiego i chrzanowskiego. Obecny był również starosta chrzanowski Andrzej Uryga. Na spotkaniu w Urzędzie Gminy w Przeciszowie podsumowano prowadzoną przez ostatnie tygodnie w sieci akcję „Poznajemy Małopolskę Zachodnią”.

Celem akcji była promocja zachodniej części województwa małopolskiego nie tylko wśród potencjalnych turystów, ale przede wszystkim wśród mieszkańców naszego subregionu. Dwa razy w tygodniu na stronach internetowych samorządów i na ich profilach na FB ukazywały się ciekawe informacje o kolejnych miejscowościach zilustrowane fotografiami miejsc wartych odwiedzenia.

Rozmówcy, w tym m.in. starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podkreślili, że kolejnym krokiem powinno być wyeksponowanie marki turystycznej jaką staje się Małopolska Zachodnia.

Obszar na styku dwóch wielkich regionów czerpiący witalność i energię zarówno z Małopolski, jak i pobliskiego Śląska ma szansę stać się atrakcyjnym miejscem odwiedzin – z racji ciekawej historii, dziedzictwa (post)przemysłowego, jak i dynamicznie rozwijającego się tzw. przemysłu czasu wolnego, z takimi wizytówkami jak choćby parki rozrywki w Zatorze.

(źr., fot.powiat.oswiecim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.