“Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach, w powiecie oświęcimskim, dzięki wzorowej reakcji innych uczestników ruchu drogowego, zatrzymali 47-letnią mieszkankę gminy Brzeszcze, która kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w piątek (5.07. br.) rano w Brzeszczach na ulicy Dworcowej. Tuż po godzinie 9, operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony przez uczestników ruchu drogowego o kobiecie, która kierując samochodem marki Citroen, wjechała z jezdni na chodnik. Z relacji zgłaszających wynikało, że kierująca może znajdować się pod wpływem leków wyłączających możliwość kierowania pojazdem. We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Funkcjonariusze ustalili, że kierującą jest 47-letnia mieszkankaZatrzymanie nietrzeźwej kierującej w Brzeszczach” – funkcjonariusze podziękowali świadkom za prawidłową reakcję . gminy Brzeszcze. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. W przypadku, gdy badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu, grozi również konfiskata pojazdu lub jego równowartości. W tym przypadku sprawczyni przestępstwa kierowała samochodem o wartości około 90 tysięcy złotych, którego nie była jedyną właścicielką, więc Sąd będzie orzekał przepadek równowartości pojazdu.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się świadkom zdarzenia. Dzięki ich zgłoszeniu nietrzeźwa kierująca szybko trafiła w ręce funkcjonariuszy.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu, narkotyków, a także leków, po których zażyciu nie wolno kierować pojazdami. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

 

3 KOMENTARZE

  1. Jak Obstawiacie jak mocny jest układ i jakie związki są między kierowcą BMW a Policją ? W Brzeszczach padł cały monitoring akurat tego wieczoru niesamowite apel do ludzi by dzwonili z informacjami jest tylko po to by podać później do publicznej wiadomości że z powodu braku informacji i niewykrycia sprawcy sprawa została zamknięta, Sam fakt że Tutaj jest artykuł o tej Nietrzeźwej a o gościu co o mały włos nie zamordował gościa jadącego autem cicho sza na tym portalu.

    16

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj