29 września odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków w Brzeszczach. Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej i modernizacja oczyszczalni ścieków w Gminie Brzeszcze”, na który Gmina Brzeszcze otrzymała rekordowe dofinansowanie blisko 31 milionów złotych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Działanie 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach”.

“W ramach inwestycji Zakład Oczyszczania Ścieków i Kanalizacji w Brzeszczach został wyposażony w nowoczesny sprzęt transportowy, w tym: samochód dostawczy, ciągnik z przyczepą oraz koparko-ładowarkę, które usprawnią pracę i zapewnią niezawodność działania. Ponadto kompleksowo wyposażono laboratorium w specjalistyczny sprzęt, który pozwoli na bieżące analizy jakościowe, ilościowe oraz mikrobiologiczne ścieków i osadów” – podał Urząd Gminy.

“Modernizacja oczyszczalni ścieków w Brzeszczach polegała na przebudowie i rozbudowie części mechanicznej, biologicznej i osadowej oraz budowie niezbędnej infrastruktury technicznej. Część istniejących obiektów i instalacji na terenie obiektu wymagała pilnej wymiany i unowocześnienia, co było związane nie tylko z rozwojem technologicznym w zakresie oczyszczania ścieków, ale również koniecznością dostosowania oczyszczalni do norm polskich i unijnych w tym zakresie” – wylicza brzeszczański magistrat.

Wartość robót budowlanych dotyczących rozbudowy oczyszczalni wyniosła 40,5 miliona złotych, w tym dofinansowanie 20,6 miliona złotych.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

4 KOMENTARZE

  1. Najważniejsze że żul szczajacy i srajacy pod siebie na Przystanku na ul Dworcowej ma się dobrze, Ty masz z maska na ryju chodzić inaczej Ciebie wyproszą z sklepu. śmierdzi niesamowicie rozwalone śmieci narzygane ohyda!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj