W czwartek, 15 marca policjanci powiatu oświęcimskiego przeprowadzili kolejną akcję pn. Pasy.  W trakcie tych działań funkcjonariusze oświęcimskiej drogówki skontrolowali 155 pojazdów i odnotowali 50 wykroczeń związanych z głównym celem akcji, czyli nie zapiętymi pasami bezpieczeństwa.  W większości zapinanie pasów bezpieczeństwa zlekceważyli kierowcy, ale i wśród pasażerów znalazło się 8 osób, które zapomniały o tym obowiązku. Podczas akcji policjanci zauważyli, że w większości, przewożone w pojazdach najmłodsze dzieci były prawidłowo zapięte w fotelikach.

Od początku tego roku  na terenie powiatu oświęcimskiego, podczas kontroli drogowych policjanci ujawnili, blisko 350 przypadków jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz cztery przypadki nieprawidłowego przewożenia dzieci.

„Apelujemy  o przestrzeganie przepisów, rozwagę i zapinanie pasów bezpieczeństwa. Pasów, które ratują niejednokrotnie ratują życie, a w przypadku mniej groźnych zdarzeń pozwalają uniknąć poważniejszych obrażeń ciała” – zaznacza asp. sztab. Małgorzata Jurecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj