Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu oświęcimskiego,  w ostatnim okresie czasu zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym samochodami, którzy o ponad 50km/h przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość.

  • W sobotę rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Brzeszcze. O godzinie 8.10 na ulicy Łęckiej w Zasolu do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę, który samochodem marki Audi jechał z prędkością 106 km/h, przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za kierownicą auta siedział 25-letni mieszkaniec gminy Kęty.
  • O godzinie 10 w Osieku na ulicy Karolina z prawem jazdy pożegnał się 28-letni mieszkaniec Żywca. Mężczyzna kierując samochodem marki Fiat jechał z prędkością 104 km/h, przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.
  • W poniedziałek o godzinie 9.00 w Polance Wielkiej na ulicy Długiej policjanci zmierzyli prędkość kierującej samochodem marki Toyota. Miernik prędkości wskazał 104km/h, przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Policjanci włączając sygnały uprzywilejowania przerwali tę szybką jazdę. Podczas kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą auta siedzi 41-letnia mieszkanka Polanki Wielkiej.

Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, zostały im również zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

“Apelujemy do kierowców o rozsądek za kierownicą i przestrzeganie przepisów drogowych. Przypominamy, że warunki na drogach są zmienne, jest ślisko, więc kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość stanowią poważne zagrożenie w ruchu drogowym” – czytamy w komunikacie Komendy Policji.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj