Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu policjanci oświęcimskiej komendy Policji oraz policjanci z Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, patrolują ulice sprawdzając, czy mieszkańcy stosują się zaleceń, mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii covid – 19.

Mundurowi podejmują również działania wspólnie z inspektorami sanitarnymi, którzy sprawdzają czy do obostrzeń stosują się przedsiębiorcy.

“W tym tygodniu (17-20.08.2020) policjanci kilka razy interweniowali wobec osób, które zlekceważyły przepis dotyczący zasłaniania nosa i ust. Interwencje te dotyczyły klientów sklepów, którzy chcieli wejść do placówek handlowych bez maseczki, bądź zdejmowali je podczas robienia zakupów. Interwencje te zakończyły się pouczeniem o obowiązku stosowania się do obostrzeń” –  ralacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka.

Ponadto policjanci podjęli kilkadziesiąt interwencji związanych z zakłóceniem ciszy nocnej lub spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, ujawniając, że sprawcy wykroczeń nie posiadali maseczek, a jednocześnie nie zachowali odpowiedniej odległości od siebie.

“Policjanci podczas działań prowadzonych wspólnie z inspektorami sanitarnymi regularnie odwiedzają placówki handlowe, restauracje oraz przedsiębiorców, świadczących różnego rodzaju usługi, w celu sprawdzenia, czy stosują się oni do obowiązujących przepisów, mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii” – dodaje rzeczniczka oświęcimskiej Komendy.

Ponadto w ciągu ostatnich dni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli w środkach transportu publicznego.

Czynności te polegały na sprawdzeniu, czy kierowcy przewożą pasażerów zgodnie z obostrzeniami, czyli „tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących w pojeździe” i czy pasażerowie mają założone maseczki.

Podczas prowadzonych czynności policjanci stwierdzili, że transportem publicznym jechała właściwa ilość pasażerów, co świadczy o dużym zrozumieniu kierowców i pasażerów dla wprowadzonych zasad bezpieczeństwa.

“Apelujemy do wszystkich mieszkańców oraz przedsiębiorców, aby stosowali się do zaleceń wydawanych w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się epidemii, aby kierowali się odpowiedzialnością i rozwagą. Z naszej strony zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo, ład i porządek publiczny na wysokim poziomie” – zaznaczają policjanci.

(źr., fot. PolicjaOświęcim, cambridgeindependent.co.uk)

2 KOMENTARZE

  1. No i pięknie. Proszę Panów Policjantów o kontrole po 22:00 oś.Paderewskiego pod kątem chlejących lumpów w rejonie sklepu spożywczego i RTV p.Cetnarskiego. Boję się że puszczą mi nerwy i będziecie mieli kupę roboty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.