Policjanci z Bierunia zatrzymali dwóch mieszkańców Oświęcimia (pracownicy pomocy drogowej z Bielska-Białej), którzy w trakcie obsługi zdarzenia drogowego utrudniali służbom czynności związane z udzieleniem pomocy poszkodowanym i zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Jak się okazało obaj mężczyźni byli pod wpływem środków odurzających. Posiadali też przy sobie kilka woreczków z zawartością narkotyków.

16 maja około godziny 10.40 na ulicy Chełmskiej w Kopciowicach doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech samochodów osobowych. Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie przez jednego z kierowców prędkości do warunków drogowych. W wyniku tego zdarzenia na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń, a sprawca został ukarany mandatem.

Podczas obsługi zdarzenia drogowego i udzielania przez służby ratownicze pomocy poszkodowanym, na miejscu pojawiło się dwóch mężczyzn (pracownicy pomocy drogowej z Bielska-Białej), którzy utrudniali te czynności podchodząc pod samochody uczestniczące w zdarzeniu. Zachowanie tych mężczyzn, a szczególnie ich pobudzenie i agresja wzbudziły podejrzenia policjantów, że mogą znajdować się pod wpływem środków odurzających. Podejrzenia mundurowych potwierdziły badania śliny narkotesterem.

Dodatkowo policjanci ujawnili przy obu mężczyznach kilka woreczków z zawartością marihuany. Obaj zostali zatrzymani, pobrano im krew do badań, po czym trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj bieruńscy śledczy przedstawili 33-letnim oświęcimianom zarzuty za posiadanie narkotyków. Odpowiedzialność za ewentualne inne przestępstwa, których mogli się dopuścić podczas wczorajszego zdarzenia, zostanie ustalona w toku wszczętego w tej sprawie dochodzenia.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.